Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 16 éves vagyok,38 fokos lázam...

16 éves vagyok,38 fokos lázam van, fáj a fejem meg a torkom. Megmértem a vérnyomásom és a pulzus elég magas volt. Hogy vihetném lejjebb?

Figyelt kérdés
Megmértem a vérnyomásom mert éreztem, hogy lüktet az ér a homlokomon.Az első mérésre alacsony volt(110/66/100),utána megmértem még többször pár perc elteltével,és a pulzusom elég magas.Soha nem volt még ilyen hogy fölment 100 fölé,mindig normális szokott lenni.
2009. jan. 22. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
A láztól lehet magas.Amúgy nem "szabad" percenként mérni, mert téves adatot adhat(ha digitális).
2009. jan. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
a láztól szapora a pulzus. csillapítsd a lázad és lejjebb megy a pulzusod is.
2009. jan. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1. válaszoló vagyok. Elfelejtettem írni, hogy a hidegvizes borogatás jót tesz.(homlokra,torokra,csuklóra...)
2009. jan. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az előttem szólóak okosakat írtak!

Csillapítsd a lázad és véletlenül se vegyél be semmi mást, a vérnyomásra, mert a láztól érzed magasnak!

Én egy hónapja voltam lázas, 39 fok, épp úgy éreztem én is mint te!

Ne aggódj a láz megszűnésével minden helyre áll!!!

2009. jan. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
oks,köszi
2009. jan. 22. 09:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! A nagymamám aztszokta mondani,hogy a fokhagyma leviszi a vérnyomást.próbáld ki :)
2009. jan. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Addig örülj,amíg nem kell suliba menni:)

Amúgy az előttem szólók hasznos dolgokat írtak,hideg vizes borogatás,hagymatea,fokhagyma,lázcsillapító,sok folyadék,hogy ne száradj ki,és sok-sok pihenés.

Egyébként most én is itthon vagyok,mert "megvagyokfázva":)

2009. jan. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

valóban a láztól lehet magasabb a pulzusod, így elsődlegesen azt kellene csillapítani

viszont a vérnyomást nem szabad egymás után ugyanazon a végtagon többször mérni 2-nél 5 perc eltelte után, mert rossz, valótlan értéket fog adni és az erek pulzálása sem lesz tökéletes

csillapítsd a lázad és ha normalizálódott a hőmérsékleted, akkor mérd újra

jobbulást!

2009. jan. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
16 éves korodban ne méregesd a vérnyomásodat - de semmiképpe se percenként! A normális vérnyomás 120/70-80, ilyen fiatal korban gyakori, hogy ennél alacsonyabb. Ha lázad van, fejed-torkod fáj, hogy jut eszedbe vérnyomást mérni, ahelyett, hogy 1. orvostól kérnél tanácsot, 2. esetleg szülőtől, 3. bevennél 2 Kalmopyrint vagy Coldrexet vagy Neocitránt? Fájós torokra ne igyál forrót, sem hideget, csak langyos vagy közepesen meleg folyadékot, ételt. 38 fokos lázat hirtelen lerántani sem jó, ezért vegyél be lázcsillapítót, amit adnak recept nélkül a patikában, de előtte tényleg olvasd el a betegtájékozatót. Azt nem papírpazarlásként nyomtatták. Szellőztess gyakran, de ne állj oda, amíg nyitva van. Vegyél be mezei C-vitamint, gyors javulást hoz, és ezerféle van a patikában. A drága nem jobb:-) Írj, ha van kérdésed.
2009. jan. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!