Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nektek is volt már ilyen...

Nektek is volt már ilyen érzésetek?

Figyelt kérdés

Még tavaly fordult elő velem először hogy elfeküdtem egy délutáni pihire. De egyszer csak arra eszméltem fel hogy elkapott egy rossz érzés. (amit konkrétan nem tudom leírni de hányingerem lett és elgyengültnek is éreztem magam)Persze ehhez az érzéshez társult egy kép a fejemben is ami az volt hogy a suliban vagyok egy órán egy olyan teremben ami nem olyan volt az iskolában. Szóval még soha sem láttam. Mintha egy filmből lett volna a kép vagyis a jelenet. (de ez a "látomás" lényegtelen szerintem)

Pár nappal később szintén nyugodtan pihentem. Azt hiszem hogy olvastam mikor egyik pillanatban a fejemben újra lejátszódott az előbbi jelenet de a rosszul létem a hányásban végződött. Ez után nem volt ilyen velem egészen tegnap estig mikor is lefeküdtem aludni és miközben megpróbáltam elaludni újra elkapott ez az érzés. Persze egy másik jelenettel mintha egy rajzfilm játszódott volna a fejemben. Persze elmúlt az érzés. Aztán ma délután el maradt az órám igy úgy gondoltam pihenek egy picit de újra hányingerem lett és a kép a fejembe ugrott. Tudom leírva értelmetlen de akadt valakinek hasonló érzése??? Vagy hogy mi történik ilyenkor az emberrel??? Mert ha lehet tenni ellene akkor tennék hiszen nem túl jó érzés. És 2-órával előtte ettem és 1 óra múlva vacsoraznék illetve nem vagyok terhes sem szóval a túl evést és a terhességet kizárnám. Minden válasz érdekel

(egy egyetemista lány a kollégiumból)



2016. márc. 22. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Skizofrénia?
2016. márc. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Volt hasonlóm. Nem pont ilyen, de hasonló.


Ez olyan pánikrohamszerűnek tűnik, vagy valami fura keveréke a pánikrohamnak és valami másnak. De a lényeg, hogy ezt minden bizonnyal az agy pillanatnyi működési zavara okozza. Először is tudatosítsd magadban, hogy nincs semmi baj, csak az agyad pillanatnyi zavara ez, ami elmúlik.

Mikor jön a "roham" akkor erre gondolj: semmi baj, elmúlik mindjárt, csak olyan ez, mint mikor leseik az ember vérnyomása. És mély lélegzeteket vegyél közben!


Ha így sikerül átvészelni párat, akkor a rossz érzés megszűnik és mivel nem fogsz félni tőle, kisebb eséllyel generelizálod újra, azaz idézel elő újabb rohamit a szorongással.


Sokszor amúgy a pánikrohamok sem jönnének elő többet, ha az emberek jó része, mivel nem tudja mire vélni, nem félne tőle, hogy megint előjön. Minél jobban fél valaki valamitől annál többet gondol rá. Minél többet gondol rá, annál valószínűbb, hogy újra előidézi magának a dolgot.

2016. márc. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy fekvő helyzetben jön elő a hányinger, tehát én nem gondolnám feltétlenül pszichés problémának.Esetleg reflux, vagy egyéb emésztési zavar is lehet akár.Mivel nem mindig ugyan az a kép társul hozzá, ezért ez nem is tűnik olyan lényegesnek, mert ha mindig ugyan azt látnád közben, lehetne gondolkozni valami traumán, de így szerintem nem.Még ami esetleg feltételezhető, hogy talán az elalvás ellen tiltakozol tudat alatt valamiért?

És még egy, ami beugrott, hogy esetleg érdemes lehet átrakni az ágyadat, mert lehet hogy rossz helyen van!

2016. márc. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!