Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » "Reggeli álmosság" Ki hogy...

"Reggeli álmosság" Ki hogy kezeli, ami hatásos?

Figyelt kérdés

Este hajnali 1-2 előtt sose vagyok álmos viszont reggel mindig, akármikor fekszem, kelek, akármennyit alszom (6 óra: 3-4 nap után egész nap álmos voltam, 8-9-10 óra után kb 1 óra mire magamhoz térek. Ha alszom 12 órát akkor már nem annyira max 10-15 perc alatt magamhoz térek, de ez rengeteg, nem is egészséges stb!

Kv, tea nem használ. Anno amikor még volt taurin az energiaitalokban akkor az használt de csak a dupla doboznyi (0,5l). Tudnék venni taurint de az sem egszséges, főképp naponta.

Mit tehetnék?

Eddig állandó délutános voltam, későn feküdtem, késő keltem, de keddtől 5-kor kell kelnem. Volt már részem benne pár éve(suli) és nagyon nem bírom, nem akarok semmit csinálni akkor csak aludni tovább, emiatt többször is előfordult, hogy nem mentem be órákra. De ez más, meló, itt nem tehetem meg 1x sem, hogy nem megyek be órákkal később stb. Amgy ha eltelik az a kritikus 1 óra onnantól kezdve minden oké, de addig:S


2016. márc. 27. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajna, ugyan ez a gondom volt mindig. Reggel órára kelni, kész halál. Megoldás nálam az volt, hogy nappalos melót nem vállaltam. Hiába ittam 4 kávét 20 perc alatt.

Ez az óraállítás is, még vissza nem lesz ősszel állítva a teljesítményem addig, kb 20%-al kevesebb.

2016. márc. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:(
2016. márc. 27. 19:00
 3/7 anonim válasza:

Ismerős érzés. Én suli miatt kelek 5-kor, és ugyanígy érzek.

Ihazából más megoldást nem nagyon tudok, mint minél több koffeint a szervezetbe juttatni (energiaital, kávé) abban az 1 órában. Nem tudom, hogy neked mennyire nem használ, nekem sem a legjobb megoldás, mert csak arra jó, hogy ne aludjak el utána, de attól még fáradt maradok. Lehet, hogy fokozatosan kéne beosztani a kávét abban az időben, és úgy jobban eltelik a kritikus időszak, de ehhez jó sok kávé kell.

Meg még mondanám, hogy tapasztald ki, hogy neked hány óra alvás a legideálisabb, de magamból kiindulva ez lehetetlen, mert érdekes módon bármilyen fáradt vagyok napközben, ha este befekszek az ágyba, ez hirtelen elmúlik és nem bírok elaludni. Így pedig jönnek a szokásos reggelek... :/

2016. márc. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

huu én el tudok aludni, csak épp ez az, hogy már mindent kipróbáltam, feküdtem korán, későn, aludtam keveset, sokat... mindig ugyanez van. Jó lenne ezt az 1 óra "szenvedést" leröviditeni úgy 15 perc környékére.

Sose értettem azokat akik reggel felébrednek, kipattanak az ágyból és már pörögnek.

2016. márc. 27. 19:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg a forradalom elsőkként fogja falhoz állítani azokat, akik miatt 8 előtt kell felkelni iskolához/munkához/bármihez.
2016. márc. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
:D én azokon szoktamkiakadni,mikor sokan teljesen természetesen mondják, hogy pl REGGEL 5-kor keltem... hát az nekem kora hajnal :D az lenne a jó, ha 9-10-re kéne járni. Sajnos kevés ilyen munkahely van
2016. márc. 27. 22:46
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Ha nem segít a megszokás és hosszabb alvásidő sem akkor a pihenés minőségén kellene javítani, legalábbis egy próbát megérne. Én kipróbálnám az alvássegítő, nyugtató esti teákat, esetleg a nem túl erős gyógynövényből készült altatókat. A nyugodt alvás alapja a jó ágy és a rendszeres szellőztetés, ez télen is napi teendő legyen. Kerülni kell az esti evést, nassolást és a nehéz, fűszeres vacsorát is, 6-óra körül kellene enni. A reggeli arcmosás nekem némiképp segíteni szokott, néha érdemes megismételni. Fontos az is, hogy kicsit előbb kelj, hogy legyen elég időd felébredni és ne keljen kábán kapkodnod és idegeskedni a késés miatt. Én 2 kávét szoktam inni, egyet napnyitónak és még egyet a melóhelyen munkakezdés előtt, télen a másodikat teára szoktam váltani. Nem könnyű én tudom, de nem sok választásunk van ha egyszer ezt hozta a sors. Remélem kicsit tudtam segíteni.
2016. márc. 28. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!