Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Faradt álmos vagyok mit tegyek?

Faradt álmos vagyok mit tegyek?

Figyelt kérdés

2016. febr. 17. 13:30
 1/8 Nincs Név nem lesz válasza:
Ilyenkor a legkézenfekvôbb a tavaszi fáradtság,mert télen,megfelelô pótlás hiányában a szervezet raktárai kimerülnek. Utalhat valamilyen hiányra is, többek között só vagy vashiányra. Vérszegénység is okozhatja,de szóba jöhet parazita is,fôleg a bélférgek. Ajánlatos egy vérvizsgálat,abból ki lehet mutatni bizonyos mértékig az ilyesmit. Ami a leghasznosabb azonban,ha jól kialszod magad ,legalább 8 óra ( minimum 2 óra alvás éjfél elôtt), megiszol naponta legalább két és fél vagy három liter tiszta vizet,de nem csapvizet ( a 2 liter csak a létminimum) és olyasmit eszel és iszol,amiben sok az ásványi anyag és a vitamin- gyümölcs és zöldség,lehetôleg termelôtôl vásárolva,a gyümölcs fôleg nyersen,magára,cukor nélkül,zöldségnél inkább párold vagy fôzd,de lehetôleg ne süsd,ha mégis,akkor kevés olajon. Egyél biztos forrásból,tiszta helyrôl származó csalándból fôzeléket vagy szerezz be nyírvizet,segítenek. Lehetôleg ne egyél gyorsételeket vagy félkész ennivalót,valójában szemét,alaposan megfûszerezve és teletömve bármivel,ami beletehetô,emiatt pedig nagyon le tudja fárasztani a szervezetet. Utóiratként pedig a tableten nincsen rendes hosszú ü betûm,elnézést emiatt.
2016. febr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
húúúú köszönöm a gyors választ esetleg van még valami?
2016. febr. 17. 14:12
 3/8 anonim ***** válasza:

hát én ajánlanám a mozgást,biciklizz vagy kocogj egy héten legalább 3-4x 20-30 percet és nem muszáj most egyből orvoshoz futni, igyál sok folyadékot(ásványvizet),gyümölcs,zöldség és akkor minden oké kell legyen egy idő után..

Én is igy voltam olyan másfél hete körülbelül ,de már érzem a javulást

2016. febr. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Peeper válasza:
Van egy egyszerű megoldás... Aludd ki magad!
2016. febr. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 BERT102 válasza:
Magnézium bevitel!
2016. febr. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Béres vitamin cseppek, 40 csepp helyett napi 60 (3x20), plusz c-vitamin, az mehet akár 2-3 gramm is. Rá mehetsz a paleo étrendre, az is energizál 1-2 hét után érezni fogod. Depi vagy szorongás miatt is lehetsz fáradt, akkor pszichológushoz lehet menni, bár ez remélem nem érint.
2016. febr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én műtétem óta (2008) rossz vérképű vagyok, de tavalyi szülésem óta tuti (nem állt el a vérzés vért is kaptam stb....) és nagyon alacsony a vasam 10,2 a minimum nekem 5.5 van (lehet hülyeséget írtam, de a fele) és az fejfájásra, és fáradékonyságra utal......felírtak anno vasat
2016. febr. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha lenne eszed akkor lefeküdnél aludni...
2016. febr. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!