Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egesz nap panikolok, rosszul...

Egesz nap panikolok, rosszul vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

2016. márc. 30. 12:20
 1/4 Clairvoyant válasza:

Fontos, hogy tudatosítsd magadban, mi az a probléma, ami kiváltja. Ha tudatában vagy, fel kell tenned a kérdést, hogy valóban okoz-e olyan problémát, ami megakadályozza a mindennapi életviteled? Ha mondjuk egy családtagod beteg, és amiatt aggódsz, akkor gondold végig, jobb lesz attól neki, hogy te rosszul vagy?


A szervezetünk csak arra ad válaszreakciót, amit tudatosítani akarsz benne. Ha bizonyos rajtad kívül álló dolgokat elfogadsz, akkor szűnni fognak a tünetek. Ha rajtad múlik, akkor meg kell tenned a szükséges lépéseket. REÁLIS elvárásaid legyenek magaddal szemben: külső tényezőt nem feltétlenül fogsz tudni megváltoztatni.


Ha egyedül nem sikerül leküzdeni a problémát, fordulj azokhoz, akik törődnek veled, illetve orvoshoz! Ha elfajul a dolog, is kezelhető a helyzet, de minden egyes elnyújtott nappal távolabb kerül az az időpont is, amikor egészséges lehetsz. Nem vagy egyedül, nagyon sokan éreznek így, és nagyon kevesen kérnek valós segítséget. Nem leszel bolond attól, hogy szakember segítségét kéred, ráadásul a döntési köreid is megmaradnak: pl. nem kell gyógyszert szedned, ha nem akarsz, és nem határozottan indokolt (mindezzel együtt azt javaslom, ha javasolják, szedd be: én is szedtem három hónapig, ezek a modern gyógyszerek már nem szedálnak le, csak eltűntetik a rossz érzéseket úgy, hogy a tudatodat nem befolyásolják - élheted az életed).

2016. márc. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vegyél be nyugtatót. A pánik okát legtöbbször nem tudja az aki pánikbeteg, majd akkor gondolkozz rajta, ha jobban leszel és reménykedj, hogy nem marad tartós ez az állapot.
2016. márc. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ma én is így érzem magam...nem tudom mi váltja ki :-(
2016. márc. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják: szorongás. Talán generalizált. Rokona a pániknak. Keress szakembert, rövidtávon gyógyszer(ek), hosszabb távon terápia segít.
2016. ápr. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!