Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez a "légszomj" érzet mi...

Ez a "légszomj" érzet mi lehetett?

Figyelt kérdés

Ma alig kaptam levegőt több órán át, és a friss ablakból kellett levegőt vennem. Már régebb óta van, közbe-közbe belenyakalom magam a levegő vételbe és akkor nagyon nehéz levegőt vennem, úgy érzem a tüdőm nem telt meg kellő levegővel :S Az orrom viszont eléggé be volt dugulva az utóbbi napokban.


Ma viszont annyira bepánikoltam, és a szívem elkezdett verni, tiszta ideg lettem, a végtagjaim meg zsibbadtak a fejemmel együtt, azon voltam hogy be kell mennem a kórházba. Aztán csak elmúlt. Azt tudni kell, hogy közepes allergiám van, és pánikbetegséggel/szorongással is kezelnek. Már beutalót kértünk, hogy megvizsgáltassuk nem-e alakult ki asztma, illetve meg is fogjuk nézetni, hogy ez micsoda. Lehet az is közrejátszhatott, hogy rokonok jöttek, aztán kicsit ideges lettem emiatt, pedig jóba vagyok velük :S Van félnivalóm?


16/F


2010. ápr. 4. 22:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szorongás, esetleg vmi probléma elfojátsa.. nekem is ilyen volt pár éve.. az orvosok nem találtak semmit, már tökre féltem meg belelovalltam magam , szurit is kértem és akkor megnyugodtam , attól múlt el a légszomj..aztán egyszer kétszer még éreztem ilyesmit, de el tudtam mulasztani, mert már nem féltem tőle, tudtam hogy miért van.. csak ha az ember figyel rá meg elkezd szorongani , félni, akkor még nehezebb levegőt venni.
2010. ápr. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem így lett vastagbél gyulladásom. Fél évig fulladoztam majdnem minden nap, kivizsgálták a tüdőmet mindenhogy, semmi, adtak valeriánát, hogy biztos ideges vagyok, pedig marhára nem voltam az, aztán észrevetttem hogy attól függ mit eszek, pl ha megettem 6 tojást utána fulladtam.

Közbe meg sokszor hányingerem is volt.


Aztán elkezdett véres székletem lenni, s akkor jöttek rá hogy colitis ulcerosám van, aztán kaptam gyógyszereket, és a salofalktól egyből elmúlt a fulladás is.


Most ezt nem azért mondtam, hogy bepánikolj, csak nekem tényleg ez volt, de neked akár egy sima étel allergia is okozhatott fulladást.

2010. ápr. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Naná hogy ez pánikroham! Én is voltam így több évig kezeltek vele, végül saját magam tettem rendbe a gondolkodásomat. De ez neked ezer százalék hogy pánikroham volt!
2010. ápr. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
szerintem is pánikroham,de esetleg lehet gyomorsav túltengés is.
2010. ápr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Pánikroham.

De mielőtt belevágsz a 2000 vizsgálatba, hogy hátha mégse az, először kapj be egy frontint ilyenkor és ha attól elmúlik, már nem is kell mást keresgélni tök fölöslegesen.

Sajnos sokan - orvosok is - fordítva csinálják, aztán 2 év múlva kinyögik: hát ez akkor, izé, pánik lesz, mégis.

2010. ápr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Pont azt szedtem be (frontint) a tegnapi rohamom után, szerintem az mulasztotta el :)
2010. ápr. 5. 13:02
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha nem pánikroham, akkor kezdődő asztma, mivel allergiád is van.
2010. ápr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Milyen helyzetben jött elő ez a rossz érzés? Nem lehet, hogy egy stresszes időszak után vagy valami lelki teher hatására? Az a rossz ebben, hogy az ember megijed, ha ilyen van. Én már teljesen túlvagyok a pánikbetegségen, már feloldódott bennem minden szorongás, mert kibeszéltem őket, szóval már elmúltak az ilyen jellegű rosszullétek. Nálam is kész ijedelemmel vagy nem is tudom, hogy milyen rossz érzéssel járt, mikor vendégek jöttek, de nekem attól múlt el az ettől való félelem, hogy arra gondoltam, hogy ha esetleg rosszul lennék, az nem szégyen előttük, nem néznének rám értetlenül, csak segítenének. Mellesleg miért lennék rosszul?? Ők csak szeretnek téged...
2010. ápr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami. Ha jön egy ilyen rosszullét, nem szabad egyből a gyógyszernek nekiesni. Akkor kell átgondolni magadban hideg fejjel a dolgokat, amikor jól vagy. A pánik csak akkor jön, ha félsz tőle...ha nem tölt el rettegéssel, akkor nem fog jönni. Én már csak tudom.:)
2010. ápr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

stresszes időszak után jött elő... iskolába nem bírtam menni, mert állandoan rosszul voltam (ájulástól való félelem)


Ilyen komoly mégsohasem volt, mint tegnap vendégek amikor jöttek, de kicsit nehézkes a légzésem allergiás időszakban, de tegnap brutális volt, ma jobban vok

2010. ápr. 5. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!