Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Aki ért az emésztéshez, vagy...

Aki ért az emésztéshez, vagy gasztroenterológus, illetve akárki, aki ért az evészavarokhoz és a belőlük fakadó problémákhoz, van itt?

Figyelt kérdés

Evézavarom van kb. 5 és fél éve.

Anorexiával kezdődött, kb. fél-háromnegyed évig. Majd túlevésbe csapott át (nem hánytam) majd bulimia-anorexia keveréke.


Odáig jutottam, hogy 2015 őszén-telén minden 2. nap hánytam.

Nem pszichológus kell, mert nem akarok többé sütiket vagy csokit, elég volt belőle.. egészségesen akarok enni. Nem félek a kalóriáktól, vannak olyan napok mikor simán megeszek egészséges kajákból (sovány felvágott, teljes kiőrl. dolgok, hús, sali, cottage cheese, yoghurt, uborka, főtt zöldség stb) nem 400 meg nem 500 kalóriát hanem többet...


1. probléma: emésztés

Észrevettem, hogy rosszul emésztek. Gondolom tönkrevágtam az emésztésem a 2015 őszén-telén lévő hányásokkal... magányos voltam, szakdogát írtam, meló is kiesett a kutatás + szakdogaírás + államvizsgára való készülés miatt. Egyedül laktam budapesten albérletbe.

Azt vettem észre most 2016 februárban hogy pici kaját is, (ami egészséges pl. alig 1-2-3 falat husi, vagy teljes kiőrlésű dolog és nyers zölségek) is rosszul emésztek -> és ezeket is felhánytam... de nem bűntudat miatt.. egyszerűen nagyon zavaró érzés volt a gyomromban...

szinte tökre emésztetlen volt 1-2 óra után is.

Vettem dipankrint (emésztőenzim) és tökre simán megettem több kcalt is mint szoktam, és nem volt bűntudatom. Egészséges kajákból.

2. Folyton meg vannak dagadva a nyirokcsomóim

3. folyton fáj a torkom

4. ősszel-télen refluxot tapasztaltam, most ezen sikerült felülkerekedni már

5. Nincs bűntudatom, ezért írom nem kell a pszichológus. Az akarat az megvan bennem, egészségesen akarok élni, és pl amikor bevettem a dipankrint simán ettem pl csirke + sali kombót vagy teljes kiőrlésű dolgot + salit, kefirt is ilyesmiket...


de a mostani hetem az nem alakult jól, anyáék mindig vesznek valami sz_rt kakaóscsigát ilyesmit... elszabadultam...

igyekszem kontrollálni. ami miatt kiírtam a kérdést hogy folyton beteg vagyok, néha székrekedésem van néha megy a hasam, az emésztőenzimjeim sem termelődnek normálisan szerintem... nem akarok mindig dipankrint bevenni ha kajálok... igyekszem nagyon kicsi adagokat enni.


Most is duzzadt a nyirokcsomóm. Fáj a torkom.

istenem..

most vettem észre hogy tropára vágtam a testem...


nem pszichológus kell.. fizikailag kell helyrehozni. itthon vagyok vidéken, van 2 tesóm + új melóhelyem van, új közösség. fizikailag van segítségre szükségem.



segítsetek!



2016. ápr. 5. 20:23
 1/3 A kérdező kommentje:

ui.: vérvételen minden érték (cink, magnézium ) stb jó volt, amiláz volt furcsa

vas is jó

hemoglobin minden

vérvétel ősz végén volt, meg tél elején eléggé rég.. azóta lehet már sokminden változott

2016. ápr. 5. 20:24
 2/3 anonim ***** válasza:

Amit leírsz, az alapján pedig úgy tűnik, nem fizikailag van bajod. Az evéshez kötődő bűntudattól megszabadultál, ez nagyon jó, de ettől függetlenül látszik, hogy továbbra is görcsös, komplexusos a hozzáállásod ehhez a témához. Egészséges ember nem számolgat kalóriákat!!!

Zöldség, joghurt, túró, teljes kiőrlésű dolgok - ez nagyon jó irány. Innentől akár _ehetnél úgy is, ahogy az ember lélegzik_. Ugye, hogy azt se számolgatod, nem szedsz rá enzimet, nem írsz ki kérdéseket a gyakorira - csak _csinálod_, mert természetes, mert létszükséglet...

2016. ápr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2016. ápr. 11. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!