Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ma voltam orvosnál, csinált...

Ma voltam orvosnál, csinált EKG-t. Valaki el tudná magyarázni emberi nyelven, hogy mit jelent ami a leleten áll?

Figyelt kérdés

120/min fr. Sinus tachycardia.

Meredek tengelyállás. PQ: 0,14". A II-III-aVF-ben hegyes P, jelzett ascendáló ST depressio, alacsony T.

Mellkasi elv: V1-2-ben rSr. V3ban lapos, V4-6-ban poz T.

Az átmeneti zóna a V3-ban.


Az első sorát értem...


2010. ápr. 7. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Az orvosok úgy írják rá, hogy te ne értsd, mert a betegnek ugye minek is azt tudni. Ugyanakkor, ha már egyszer idegen (elsősorban latin) szavakat használnak, azért arra is ügyelnek, hogy magyar szavak is legyenek benne, hogy egy angol vagy francia orvos se értse mégse, ezzel agyonvágva a latin, mint egyetemes orvosi nyelv funkcióját. Tulajdonképpen annyi, mintha oda se adta volna a leletet. Mire jó ez?
2010. ápr. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nem biztos, hogy szükséged van rá. Valami eltérésed van, amire a doki valszeg már adott is gyógyszert, vagy fog adni. A Te dolgod, hogy bízzál benne.
2010. ápr. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Normális ez az EKG, semmi kóros. Az orvos nem azért írja le így, hogy a beteget szopassa, egy EKG elemzésnek meg vannak a szabályai, nem lehet közérthetőbben leírni.
2010. ápr. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kár, hogy olyan szabályai vannak (ki találta ki?), amit csak a 8000 ezer orvos ért, a 10 millió potenciális beteg meg nem. Pedig lehetne olyan is, amit mindenki ért, javasolnám a magyart.
2010. ápr. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szívfrekvencia 120/perc.

Sinus tachycardia annyit tesz, hogy a szíved szabályos ritmusban ver, bár kicsit gyorsabba, mint kellene. Enyhe szívritmuszavar, semmi vészes, exemnek is volt, gyenge gyógyszerrel orvosolható:) Ne aggódj.

2010. szept. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Jajj bocsi, úgy olvastam, hogy az első sorát NEM érted...:D
2010. szept. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!