Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez lehet cukorbetegség?...

Ez lehet cukorbetegség? Mostanában mindig arra kelek, hogy rettenetesen szomjas vagyok.

Figyelt kérdés

24 éves vagyok,azt hallottam,hogy az elhízott embereknél nagyobb a kockázat a cukorbetegség kialakulására.

190magas vagyok és 83kg,szóval nem mondanám magamat kövérnek.

Cukros üdítőket egyáltalán nem iszom,édességet legfeljebb 2 hetente.

A családban csak a dédnagyanyám volt cukros,de ő gyerekkorától.

Egyébként nincs semmilyen betegségem.

De mostanában minden reggel arra kelek,hogy rettenetesen szomjas vagyok,egy ismerősöm azt mondta,hogy lehet cukros vagyok.

Igaza lehet? Orvoshoz holnapután tudok elmenni,addig is a véleményetekre vagyok kíváncsi.



2016. máj. 9. 10:50
 1/5 A kérdező kommentje:

még annyit hozzátennék,hogy elég sokat pisilek.

Az egyes számú cukros betegeknél is ilyen tünetek vannak.

2016. máj. 9. 10:52
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem èrdenes talàlgatni,mert egy vèrcukormèrès hamar meg van ès akkor tudsz csak biztosat. De szerintem ezek miatt mèg egyàltalàn nem biztos hogy cukros vagy. Szerintem sokan vagyunk ìgy hogy èbredèskor szomjasak vagyunk,hiszen egy 7-8 òràs alvàs utàn kiszàrad az ember. Főleg ha szàraz a levegő a szobàban,vagy nyitott szàjjal alszol stb...èn is mindig szomjas vagyok reggelente,pedig nem vagyok cukros. De pl ha este lefekvès előtt magamba erőltetek pàr pohàr vizet,akkor utàna enyhül a reggeli szomjùsàg.
2016. máj. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Patikaba ugorj be vmikor (eves utan 3+ oraval, vagy ehgyomorra), parszaz forintert megmerik a cukrod. Ha az 1-es tipusu most alakult ki nalad, akkor 20 folott lesz a cukrod folyamatosan.
2016. máj. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, ezért a kérdésedre nem tudok válaszolni, hogy cukros vagy e, vagy sem.

Annyit viszont biztosan tudok, hogyha a családodban előfordult cukorbetegség, akkor hajlamosabb vagy rá.

Én inzulinnal kezelt cukorbeteg vagyok, aki 52 kg-al és 165 cm-el lettem cukros, IDEGALAPON.

Soha nem voltam édesszájú, tésztákat, sütiket nem ettem, mert nem tartoztak a kedvenceim közé.

Látom, ma mész a cukormérésre.

Nem akarlak elbizonytalanítani, de egy egyszeri, reggeli vérvételből még nem fogják megállapítani, hogy cukorbeteg vagy e, kivéve, ha nagyon kiugró az eredményed. Ez egy sokkal komplexebb vizsgálat, terheléses vércukorméréssel és esetleg egy 3 napos kórházi (akár éheztetéses) megfigyeléssel társul. Legalábbis velem ezt tették.

Így derült ki, hogy legalább 10 éve lappangó cukorbetegségem van.

Remélem, hogy nálad nem ezzel az eredménnyel zárul, de nagyon oda kell figyelni, nem belenyugodni, hanem kérni az esetleges további vizsgálatokat.

Ha mégis kiderül, hogy cukros vagy, akkor sem dől össze a világ, ma már ez önfegyelemmel, életmódváltással, a megfelelő gyógyszerekkel nagyon szépen rendben tartható.

Az kezdeti rémület után hozzászokik az ember és napi rutinná válik az odafigyelés.

2016. máj. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítségeteket!

Ma megkaptam z eredményt és nem vagyok cukorbeteg.

Vércukorszintem: 5,8

koleszterin: 4,65

2016. máj. 10. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!