Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez lehet cukorbetegség?

Ez lehet cukorbetegség?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben sokszor rossz a közérzetem, nagyon fáradt vagyok, gyomorproblémáim vannak illetve vizeletvizsgálat során cukor volt a vizeletemben.

2015. szept. 4. 23:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó tünet egyértelműen utal cukorbetegségre. Nem küldtek tovább terheléses vérvételre, diabetológiára?
2015. szept. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jövőhéten megyek háziorvoshoz és ő küld majd.. :/
2015. szept. 5. 14:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Addig is ne egyél cukros dolgokat, helyette édesítőszerrel édesíts amit kell.


Ne egyél fehérkenyeret csak barna valódi rozs kenyeret,

krumplit is csak mutaóban szabad enni nagyon keveset.


Étkezéshez a legjobb módszer, ha eszel egy keveset, akkor utána legalább másfél-kettő órával egyél megint keveset, amiben nem sok a gyors felszívődású szénhidrát.


MAJD BE KELL SZEREZNED SAJÁT VÉRCUKOR MÉRŐT.


NAGYON FONTOS!!!

hA MEGÁLLÍPÍTJÁK, HOGYÍ MAGAS A VÉR KOLESZTERIN SZINTJE ÉS ÍRNAK RÁ KOLESZTERIN CSÖKKENTŐ GYÓGYSZERT, AKKOR AZT SZEDNI KELL, BÁRKI MÁST MOND AKKOR IS, MERT A MAGAS KOLESZTERIN OKOZZA AZ ÉRRENDSZERI SZÖVŐDMÉNYEKET.


Eleinte én nem szedtem és sok különböző probléma kezdődött. Amikor elkezdtem szedni a koleszterin csökkentő atorva-teva 40 majd 80 mg-os aagját, a rosszabbodás megállt és vissza fordult a javulás felé minden. Első sorban a kezdődő szemészeti tünetem nem romlik azóta. sőt javul lassan.


Persze a diétát azt szigorúan be kell tartani, ez az első.


Lehet venni diabetikus csokoládét és szénhidrát csökkentett kenyeret. és diétés fagyit, diétás cukrászsüteményt is, csak éppen ezek nem olcsók.

na meg ezek után is legkevesebb másfél óra múlva tud csak leesni a vércukor. A szervezet ennél gyorsabban nem tudja lebontani. Ezt meg kell várni az étkezések között, ezt az időt. De a legbiztosabb, hogy eleinte mindig mérni kell a reggeli éhgyomri cukrot is és az étkezések után a másfél vagy kettő órás érték is fontos, hogy lemenjen lagalább 7 alá.


Azt mondja a cukor normálérték oldalon, hogy 7.8 alatt kell lennie legmagasabbnak (vagy ez alatt), az étkezést követő két óra után mérve.


Szóval lesz mit tanulni az étkezéshez, de nem annyira bonyolult, csak komolyan kell venni a diétát. Ez biztos. Különben jön a szövődmény, amit utána már nehéz rendbehozni.


Még szemészeti vizsgálatra is fognak küldeni és ott meg kell mondani, hogy diabétesz, vagyis cukor miatt kéred a viszgálatot. Ha nincs probléma, akkor évente legalább egyszer el kell menni.

ha problémát találnak, akkor majd mondják mi a teendő.



Viszont a cukrosba meg bele lehet pusztulni, ha valakinél diabétesz kezdődött és nem tartja a diétát.

2015. szept. 6. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jövőhéten fogok menni csak orvoshoz vele. Egyébként du 4 órakor ettem egy salátát és 1 szelet csokoládét és fél 7 kor mutattak ki cukrot a vizeletemben..nemtuodm hogy ez lehet e normális de mindenesetre köszi a tanácsokat! :))
2015. szept. 6. 18:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez sajnos semmiképpen nem természetes dolog. Amikor a vizeletben is megjelenik az már komolyabb elhanyagolt diabéteszt jelez.


Másfél óra alatt le kéne bomlania a szénhidrátnak, ha az anyagcsere normális.


Addig is diétázz.

Tehát fehérlisztes dolgokat, krumplit tésztát ne, a cukrot szintén el lehet felejteni teljesen, helyette édesítő cseppet v. tablettát lehet cukor helyett édesítőszernek és inkább rozslisztes dolgokat egyél, aztán majd megmondja az orvos, hogy amit ad gyógyszert azzal miből mennyit lehet enni. Szerintem azzal is hasonlóan kell majd diétázni, mint ahogy most el kéne kezdened. Ja és igyál sok vizet, legalább napi 2,5-3 litert. Az hígítja a keringési rendszerben lévő vérsavót, ezzel is tudod csökkenteni a vérszérum glükóz szintjét, mert több folyadékban kisebb a koncentráció, gyorsabb az eltávolítás ha kipisiled akkor is, ezáltal kisebb a szervezet terhelése valamivel.


Erre majd a további életed folyamán már mindig gondolni kell. Együtt lehet élni ezzel gond nélkül is ha valaki eleget mozog és szedi a gyógyszereket és diétázik, ha írnak koleszterin csökkentőt arra különösen oda kell figyelni, mert én eleinte azt nem szedtem és szemprobléma kezdődött, ami megállt és csökkenni kezdett, miután elkezdtem szedni a koleszterin gyógyszert és a halolaj és a CLA kapszulákat is. Önmagában az omega-3 kapszulák nem elegendőek de azok is segítenek javítani a természetes cukor anyagcserét, hasonlóan a króm pikkolináthoz, igaz az más módon hat. Ezeket is kipróbáltam, kellett a koleszterin csökkentő is, hogy megállítsam a szövődményeket, de azóta vissza is fejlődött már valamennyire ami akkoriban kezdődött, az azóta javult már sokat. Csak a diétét és a gyógyszereket komolyan kell venni és rendszeresen kell szedni és tartani.

2015. szept. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Már körülbelül 5 éve vannak emésztőrendszeri problémáim az is kialakulhatott ettől? :O Ibs-t diagnosztizáltak...

Egyébként köszi a választ!:)

2015. szept. 8. 11:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Arról nem tudok, hogy az ibs-nek köze lehetne ehhez, legalább is eddig nem találkoztam ilyen összefüggéssel.
2015. szept. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!