Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet az enyhe émelygés...

Mitől lehet az enyhe émelygés és mit csináljak ellene?

Figyelt kérdés

Nagyjából három napja vissza-visszatérő émelygésem van, nincs napszakhoz kötve, csak jön, elmúlik, újra előjön. De nem az a rosszullétes-hányinger, hanem olyan, mintha folyamatosan éhes lennék, de nem vagyok az... Ülve, nyugodtan picit jobb, mozgásra enyhén fokozódik, de nem hánytam. Azt tudni kell, hogy 4-5 napja kicsit beteg vagyok, megfáztam (klasszikus orrfolyás-torokfájás-köhögés kombó, talán kicsi hőemelkedés, de nem mértem). A náthából lassan kezdek kilábalni, javul a közérzetem, de ez a kis hányinger nagyon zavar. Ideges is vagyok (érettségi időszak), még egy írásbeli hátra van, plusz a szóbelik... Van valakinek tippje, hogy pontosan mi okozhatja, és mit tehetnék ellene? Nagyon megköszönném a segítséget!

19/L



2016. máj. 9. 20:20
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, azt még kifelejtettem, hogy ehhez társul a gyakori büfögés is, de azt én inkább az orrdugulás miatti szájon át légzés számlájára írnám... Aztán hátha tévedek.
2016. máj. 9. 20:22
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a terhességet kizárhatjuk, amiről nem írtál, akkor tutibiztos a stressz+maradék a megfázásból. Próbáld meg lazábban venni a dolgot, nehogy a gyomrod egészségére menjen!

(Mostanában nekem is van, így kezdődött az évem, borzalmas... Aztán ha tudatosan megpróbálom kizárni a fejemből a rossz, szorongást, stresszt okozó dolgokat, el is múlik a hányinger. Persze ezt az ember sokszor nem teheti meg. Tarts valamennyi pihenőt.)

2016. máj. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a terhességet kizárjuk, akkor a gyomrodra rámehetett a nátha, az is okoz ilyen tünetet.
2016. máj. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Terhesség csak annyiban kizárható, hogy nem csináltam tesztet, és a legutóbbi menstruációm óta pedig csak a hétvégén voltunk együtt a párommal, szóval annak meg nincs köze ehhez... plusz semmi más tünetem nincs, ami a terhességre utalna. Viszont ahogy az első válaszoló is írta, nekem is olyan, hogy ha elterelem a figyelmem valamivel, akkor elmúlik. Plusz a fülem is állandóan be van dugulva (ezt elfelejtettem írni), és talán emiatt is lehet... Na mindegy, remélem elmúlik. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2016. máj. 9. 20:40
 5/6 anonim ***** válasza:
De nem is védekeztek??
2016. máj. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Többnyire csak megszakításos módszerrel és számolással, néha gumival. De nem kérek kioktató válaszokat, pontosan tudjuk, mivel járhat, ha nem vigyázunk rendesen.
2016. máj. 9. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!