Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tüszös mandulagyulladás már...

Tüszös mandulagyulladás már hétfő óta. Hogyan csillapítsam a fájdalmamat?

Figyelt kérdés
Elég ...abszurd a helyzet. hétfőn 39 felett volt a lázam, ügyeleten kaptam olyan antibiotikumot amitől rosszabbul lettem. Kedden doki azt mondja ne szedjek semmit se, elég a mebucain(?)....tegnap átmentem hozzá. modnom h már nyelni nem tudok, és hogy a mandulámon, a torkomon, mindenhol vannak tüszők..jó akkor itt az augmentin.de én azt nem vehetem be, mert penicillin érzékeny vagyok. AKkor ma megint felírt egyet a dalacint.De már annyira fáj, hogy nyelni nem merek. Nem tudtok valami gyors segítséget?
2010. ápr. 9. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:

De TUDOK!

Én sem tudtam nyelni, nekem egy fájdalomcsillapító sem vált be, kivéve egy: DICLAC 75ID tabletta. Úgy van megcsinálva ez a gyógyszer, hogy a felső rétegén azonnal ható (de legalábbis negyed órán belül) fájdalomcsillapító van, a többi pedig fokozatosan szívódik fel, így MEGSZÜNTETI a fájdalmad kb 3 órára. Na meg gyulladáscsökkentő is!

Sajna nekem rendszerint valamiért húgyhólyag-hurutom volt mandulagyulladás után. Szerencsére(lekopogom) már másfél éve nem volt)

Sajna lehet, csak vényre adják oda a DICLAC 75ID-t, de ha bemész egy gyógyszertárba és mondod, hogy nyelni sem tudsz, akkor szerintem egy jóérzésű patikus odaadja!

De azt mondjad, hogy penicillin érzékeny vagy, mert nem tudom, az van-e benne!

2010. ápr. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fokhagyma es mez, nagyon szar enni, de megeri:)

Ha gyogyszert szeretnel, akkor tantum verde spray, le se kell nyelned semmit, csak belefujsz a szadba, nem a legjobb erzes a vilagon, de elmulasztja a fajdalmat. Egy probat meger

Esetlek torokfertotlenitokkel is gargalizalhatsz, pl phlogosollal vagy glycosepttel, ezek erzestelenitenek es gyulladascsokkento hatasuak.

Fajdalomcsillapitonak, ha nagyon nagyon faj, akkor en a cataflamot ajanlom, amit az nem mulaszt el, azt semmi nem fogja. De ezt veny nelkul nem lehet kapni, menj el es addig verd az orvosod asztalat, amig nem ad. (adni fog, csak mondd, hogy nagyon faj)

2010. ápr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!