Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SOS hogyan lehet leküzdeni az...

SOS hogyan lehet leküzdeni az úti hányingert? (autóval, busszal, vonattal, stb történő utazás)

Figyelt kérdés

ez olyan kb egy éve alakult ki nálam. azelőtt semmi problémám nem volt az utazással, de most már akármiről is legyen szó, autó, busz, metró, vonat, akármi, mindegyiktől szörnyű hányingerem van. hiába szedek be előtte gyógyszert, akkor is. és most nagyon fontos lenne, mert osztálykirándulásra megyünk, extrém hosszú buszúttal, és nem tudom mit tegyek.

azt szokták mondani az ismerőseim, hogy ez az egész pánik, pszichés dolog, de hiába próbáltam elhitetni magammal hogy nem leszek rosszul, vagy hogy ez csak egy út, és régen sem volt bajom tőle, vagy semlegesen állok hozzá, mindig előjön a hányinger, de nagyon durván.

szerintetek mit tegyek? nektek bevált valami?


2016. máj. 17. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem írtad, milyen gyógyszert szedtél erre, de gondolom orvos, vagy patikus adta. Talán egy kis nyugtató sem ártana. Ezt beszéld meg az iskolaorvossal. És ha utazol, mindig szemben ülj az útiránnyal. Vigasztaló, hogy ez a probléma elmúlik, előbb utóbb.
2016. máj. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Daedalon tabletta nekem bevált, csak azzal az a baj, hogy bealszik tőle az ember és mindig nem is szabad szedni.

Nálam még a gyömbér rágcsálás vált be valamennyire, vagy hallottam olyat is, hogy lereszelni gyömbért és rá forró vizet. Hagyni állni, majd leszűrni és azt a levet elvinni iszogatni. Állítólag ez is segít.

2016. máj. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sárga Orbit cukort szoktam szopogatni, nekem a savanyú cukor elmulasztja a hányinger autóban, buszon ha utazom.
2016. máj. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
B6 is jó. Nálunk az vált be.
2016. máj. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Zacskó a zsebedbe , én 14-15 éves koromig kinlódtam ezzel , néha segitett ha ettem mikor elkezdödött a hányinger , de legtöbbször "boa" lett a vége , tudom ciki , de nem tehetsz róla, és egy idö után elmulik
2016. máj. 20. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!