Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A vernyomasnal az also es...

A vernyomasnal az also es felsö ertek között mennyi a normalis ertek?

Figyelt kérdés
Pl. ha a vernyomasom 120/90,az also nem magas?Ez mit jelent,es mit lehet ellenne tenni?Sokszor van hogy a ket ertek közti elteres csak 30,ilyenkor valamit erzek a szivemben,mintha nehez lenne.
2016. jún. 4. 08:04
 1/9 Gábor19750102 válasza:
Mindenképp mielőtt válaszolnék ne vedd készpénznek. Az orvos az a ki tud érdemben válaszolni. Ha úgy érzed érdemes felkeresni egy kardiológust. Nem írtad ,hogy mennyi éves vagy. Lényeges lett volna. A vérnyomást érdemes a 140/90 alatt tartani. Ha ez fölötti az érték akkor orvosolni kell. A te estetedben nem mondanám tragikusan az értéket, de én felkeresnék egy orvost. Már csak azért is hogy te is meg nyugodj.
2016. jún. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
50N,az erteket csak peldanak irtam,különben a vernyomasom sokkal alacsonyabb,avval elek.Voltam tavaly vizsgalaton a szivveresek miatt de minden rendben.csak az erdekel,valahogy sehol nem talalok a neten valaszt,baj ha a ket ertek közt csak 30 az elteres?
2016. jún. 4. 08:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Ami érdekel, nem is kapsz rá választ, mert a dolog nem úgy múkôdik. Fontos az életkor, amit talán szégyelsz.
2016. jún. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Előre bocsátom, hogy nem vagyok orvos, csak kíváncsi voltam, úgyhogy én is keresgéltem kicsit. A pulzusnyomásnak inkább a magas értékével foglalkoznak több helyen, hogy mi alacsony, arra nehezebb választ találni. Nekem az jött le, hogy az optimális érték 40 Hgmm és 30-50 között nagyjából normális. Az életkorral nő, 50 felett leginkább, ennek fényében 50 évesen a 30 Hgmm szerintem lehet alacsony. Mondjuk azt írod, csak néha 30. Az alacsony pulzusnyomást okozhatják szívbetegségek, ezeket mondjuk egy szívultrahanggal lehet diagnosztizálni, ha úgy érzed, hogy problémáid vannak, menj ennek utána.
2016. jún. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Masodik valaszolo,miert szegyellnem a koromat?Leirtam hogy hany eves vagyok,nekem ezzel nincs gond.Ugy gondolom a kerdesemet nem ertitek.

Pl ha a vernyomas 120 a felsö az also 90 ,ugye közte csak 30 az elteres,pedig a normalis lenne 120/80 es a kettö közti elteres 40.Nalam ez az elteres neha 30.nem a pulzusrol van szo.

2016. jún. 4. 10:26
 6/9 A kérdező kommentje:
A magasabb ertek a szisztoles,az alacsonyabb a diasztoles.Baj ha a diasztoles ertek magasabb?
2016. jún. 4. 10:29
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt a különbséget úgy hívják, hogy pulzusnyomás, innen fuss neki még egyszer a leírtak értelmezésének :)
2016. jún. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi,ezt a kifejezest meg nem hallottam,marmint a vernyomassal kapcsolatban nem erdekelt soha semmi,nekem evvel nem volt gond.A masik rakerestem nemetül,nemet iskolaba jartam ,igen van nemetül is ez a kifejezes,de hirtelen mikor elolvastam a pulzusra gondoltam.
2016. jún. 4. 11:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Az alsó a felsőnek kb 2/3-a.
2016. jún. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!