Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy ilyen vérnyomásnál mi a...

Egy ilyen vérnyomásnál mi a normális érték?

Figyelt kérdés

Nekem a vérnyomásom normálisan:a sys 118-130, a dia 60-85, pulzus: 65-76 ekkor érzem magam jól, ha ez fölé megy akkor már észreveszem, hogy valami nem stimmel akár a nyomás akár a pulzus megy fel. De mi a alsó határ?

Azt vettem észre ma, hogy a vérnyomásom ma 107/60 és a pulzusom 78, később meg mértem akkor 100/60 és 85 pulzus. Ekkor elkezdtem sétálni és normális lett. De mitől volt ez?

És az az érdekes, hogy én orgazmus után mértem ilyen értékeket (ekkor állítólag magas a vérnyomás), utána én olvasgattam az interneten (ültem egy széken). Lehet hogy az időjárás? Mert ma sokan rosszul voltak. Vagy pánik?



2014. máj. 26. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia .Teljesen jók az értékeid !
2014. máj. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! :)


Ne aggódj, teljesen jók ezek az értékek, sok minden befolyásolja a vérnyomást, többek között ahogy Te is írtad akár az időjárás is, de alapból a genetikai tényezők is ott vannak, akár a fizikai aktivitás, milyen munkát végzel, stressz, stb. De ne ijedj meg. Amíg nem okoz panaszt, nem vagy rosszul, addig nincs gond. (Nekem egyébként olyan alacsony, hogy sokszor a digitális vérnyomás-mérők meg sem tudják mérni első körbe, de sosem tulajdonítottam neki jelentőséget, mert nincs vele gond. :D)


21/L

2014. máj. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. máj. 27. 04:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Hivatalosan 90/60 Hgmm alatt beszélünk kissé alacsony vérnyomásról. De ha valakinek 80/50 Hgmm és nem érzi tünetét, akkor se kell megrémülni. Teljesen fiziológiásak az értékeid.
2014. máj. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!