Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kis segítség, le szeretnék...

Kis segítség, le szeretnék fogyni?

Figyelt kérdés
Nos, nem szeretnék ujjal mutogatni, de az elhízásom nem csak a saját hibámból ered. A családom eléggé kövér, és 8 éves korom után én is elkezdtem hízni, mivel a szüleim már akkor felnőtt adaggal etettek, és most(16 éves vagyok) már mindenből duplát adnak nekem. Le szeretnék fogyni, csak hát ahhoz a családom segítsége is szükséges. Mindig mondom nekik, hogy már túlságosan is elhíztam, mire ők folyton csak azzal áltatnak, hogy erős a csontom, meg nem vagyok legalább csont sovány (tipikus szöveg). Na szóval el szeretném nekik mondani, hogy a nyáron tervbe venném a konditermet, de nem tudom hogy reagálnának, mivel már párszor feljött ez a téma, de mindig azt mondták, hogy ők soha nem akartak sovány gyereket, és örülnek hogy ilyen nagy darab vagy. Én viszont nem, és rosszul érzem magam a testemben. Igazából most lelkesítő beszédre várok másoktól, akik mentek már át hasonló helyzeten, vagy éltek át hasonló szituációt, illetve javaslatot is, hogy hogyan kezdjek bele az egészbe. Azon gondolkoztam, hogy egy magánedzőt fizetnék, aki segítene. Esetleg valami javaslat, lelkesítés, ötlet? Aki meg idáig elolvasta, már annak megköszönöm. Tudom, hogy nem volt nagyon összeszedett ez az írás, de remélem a lényeg átment.

2016. jún. 6. 17:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Megértem a helyzetedet, bár igaz én nem voltam még így. Szerintem egyszerűen mond a szüleidnek, hogy nem csont sovány szeretnél lenni csak pár kilót le akarsz adni de ha nem értik meg akkor se add fel. Egy csomóféleképpen lehet fogyni. Mondjuk a táplálkozás, kerüld a tésztákat igazi szénhidrát bomba, nem tudom, hogy ez mennyit segít de itt egy szénhidrát táblázat [link] .. Mondjuk azt nem mondom hogy csak is salátán élj csak kerüld a magas kalória tartalmú ételeket és próbálj egészségesen étkezni. És ugye ott van az edzés is, ha van rá lehetőséged naponta kocogj/fuss legalább egy negyed vagy fél órát ha nem fáradsz annyira akkor ez egy nap többször is mehet még ennyi is sokat segít :) és az ugrókötelezés se rossz elég jól megizzasztja az embert .. vagy akkor még ott van a fekvő a felülés és a 4ütemű fekvő... fekvőből 10 vagy amennyi megy felülés 20 4ütemű 20 és szerintem idővel ahogy megy egyre többet csinálj belőlük... Ha ezt naponta megcsinálod és egészségesen étkezel biztos meglesz az eredménye ;) Remélem azért segítettem. :)
2016. jún. 7. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!