Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SOS! Mi baja a fülemnek?

SOS! Mi baja a fülemnek?

Figyelt kérdés

Egy hónapja voltam fülészeten fülzúgással teljesen kivizsgáltak, azt mondták a fülemnek semmi baja, írtak fel gyógyszert.Azt kb.egy hete hagytam abba mert elfogyott az egy havi adag és mivel nem javított semmit gondoltam nem veszek újat.

Viszont pár napja néha pár másodpercre furcsa sípolást hallottam a fülemben, azt hittem csak képzeltem, de ma, most hogy teljes csend van körülöttem nagyon is hallom, sokkal intenzívebben.Mint amikor egy madár fütyül magas hangon, vagy nem is tudom, leginkább arra hasonlít, mintha eresztenék ki a levegőt a jobb fülemből.És borzalmasan idegesítő, ráadásul ijesztő is, mert nem tudok mit kezdeni vele:(

Mit csináljak? Mi baja lehet a fülemnek?



2016. jún. 10. 21:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, és akkor hallom ezt erősebben, ha oldalra döntöm a fejem, mondjuk ráhajtom a vállamra.
2016. jún. 10. 21:37
 2/9 anonim válasza:
Keress fel egy másik orvost szerintem
2016. jún. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez a klinikán volt.Menjem magán orvoshoz?
2016. jún. 10. 22:08
 4/9 anonim válasza:
Ha már több mint egy hónapja ez van,én felkeresnék valakit.Ez nem normális dolog.Olyan nincs hogy minden rendben van vele,felirnak egy gyógyszert ami hatástalan és Ennyi.Amíg szedted a gyógyszert akkor is sípolt?Milyen időközönként?Vagy folyamatosan?
2016. jún. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A fülzúgás nagyon gyakran nem a fülben keletkezik, hanem az agyban. Az ilyen okát egy fülorvos nem fogja megtalálni.
2016. jún. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem sípolt, csak tompán zúgott.

Ez csak pár napja kezdődött és nem folyamatosan van, csak néha pár másodpercre.

Meg mostanában majdnem minden nap eldugul az egyik fülem, biztos ismeritek azt az érzést mikor hirtelen eldugul, pár pillanazig semmit nem hallasz vele csak sípol.

Amikor oldalra hajtom a fejem, rá a vállamra akkor van hogy ugyanígy bedugul, vagy akkor kezd el sípolni.


Egyébként az orvos azt mondta hogy ha 3 hónap múlva nem múlik el akkor menjek vissza, de hozzátette hogy a fülzúgással küzdő emberek 90%-a sosem gyógyul meg, a gyógyszer is csak halkítani szokta.Egy kicsit szerintem nekem is halkította, mert bár sohasem múlt el teljesen de amíg szedtem csak ritkán vettem észre a zúgást.Most meg uogy abbahagytam, pár nap alatt jobban felerősödött, és ez a sípolás is hozzá társult.


Akkor hova menjek? Neurológia?

2016. jún. 11. 07:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez a síp bárhol lehet a szervezetben. Az ér faláról leváló lepedék lebeg a véráramban. Ezért nem tud vele kezdeni a fülész semmit. A vérhigító amit szedtél, csak mérsékelte a lepedék csattogását.

Mert neked a fejfordítás befolyásolja a hangot, ez valahol a nyakon felül van. Amilyen sűrűn csak teheted, adj vért véradó állomásokon, talán a friss vér majd kioldja a zajos lepedéket. Nincs más lehetséges gyógymód, mert az erre szedett tabletták a szervezetben máshol más, esetenként komolyabb elváltozást okozhatnak.

2016. jún. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Esetleg, még meg lehetne próbálni infralámpával kimelegíteni nyakat, és azon felül is. A meleg vér hígabb, és az infrasugárzás ez által serkenti a sejtek munkáját.
2016. jún. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
BEMER terápia a kezdeti fülzúgások 60%-át tompítja vagy elnémítja. Új módszer, nemrég kezdték el használni. Nekem nem segített, mivel már 10 év zúg a fülem. 10 kezelés elég belőle.
2016. aug. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!