Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A széklet eleje kemény, a...

A széklet eleje kemény, a vége híg. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Szokott másnak is olyan lenni hogy a széklet eleje olyan kemény, hogy alig sikerül elvégezni a dolgot, a vége viszont teljesen hig? Mitől lehet ez? Nekem a reggeli székletem ilyen általában

2016. jún. 14. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Szokott előfordulni.
2016. jún. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Arra mutat, hogy a megelőző 1-2 napban vagy nem vittél be elég folyadékot, vagy volt olyan, akár csak 1/2-1 órás időszak, amikor sokat izzadtál és a vastagbél utolsó szakaszából szívódott fel a béltartalomból a szükséges vízmennyiség. Ez pedig utólagosan már nem kerül vissza a kiszáradt béltartalomba.
2016. jún. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
huu tehát felszivodott a viz az elején és a végre nem jutott? tényleg? iylen van? de durva! most okosabb lettem. nagyon kevés folyadékoz iszom, igen :(
2016. jún. 14. 12:40
 4/8 anonim ***** válasza:
5%
Ilyet kiírni! :D.Szokott nekem is ilyen lenni, de nem tulajdonítottam ennek jelentőséget, Te se tedd.
2016. jún. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Elég csunya dolog kinevetni valakit emiatt kedves utolsó :) Én pánikbeteg vagyok, járok vele dilidokihoz és sajnos az ilyenekre ráparázok. kényszeresen félek a betegségektől.
2016. jún. 14. 12:52
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
inni akkor is kell ha nem vagy szomjas.ha nem érzel rá késztetést akkor is féloránként igyá egy deci folyadékot,-meglátod, pár nap mulva sokat javul a közérzeted,én tudatosan figyelem hogy nálam egész nap elfogy e 1,5 -2 liter szódavíz, ásványvíz. ha nem akkor este 3-4 söröcskével pótolom.-jól vagyok.
2016. jún. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor szilárdat eszel, sok szénhidrátot, kevés vizet iszol, akkor keményebb képződik, aztán erre eszel este vagy reggel joghurtot, tejecskét, kakaót, attól meg lágyabb képződik és ez egymás után szépen kijön, ne parázz, normális
2016. jún. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Igen, ilyen nálam is (és még néhány ismerősömnél akikkel beszéltünk erről, ha szóba jött) szokott előfordulni, pontosabban nálam nagyon is gyakori.

Szerencsére pánik beteg nem vagyok, de a tudatomat zavarja, hogy a széklet több tekintetben is nem megfelelő, hiszen ez összefüggésben van az ember egészségi állapotával (itt arról beszélek, ha ez a helyzet tartósan fennáll). Próbálkoztam én is teákkal, probiotikus italokkal stb. eddig nem sok sikerrel.

Abban lehet vmi amit a 2es és a 7es hozzászóló írt.

Tudomásom szerint a normális széklet az, szinte szagtalan, sok esetben wc papír sem kellene, mert úgy távozik az emberből, hogy szinte nyomot sem hagy, a wc csészét sem festi... Miért?

Mert egészséges a nyálkahártya az ember vékony illetve vastagbelében.

A székletet, hogy úgy mondjam egy nyálka réteg veszi körül, ezért könnyen távozik.

Ha nincs erős, hosszantartó szaga az azt jelenti, hogy kiváló az emésztés.

Ha van szaga, akkor nem emésztés van, hanem rohadás van a bélben.

Eleve, ha a vékonybélben sérült, nem megfelelő a nyálkahártya, lassabban halad az étel ezért a megemésztett étel elkezd rohadni, következésképp szaga is lesz

Ezek a dolgok a mozgással is összefüggnek a folyadékbevitellel, az étkezési szokással.

2021. aug. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!