Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A melegre érzékeny emberek...

A melegre érzékeny emberek mit tehetnek a vérnyomásukkal?

Figyelt kérdés

Nem bírom a meleget!


Olyan ember vagyok, akinek plusz 10 fokban már melege van kabátban, 0 fokban még simán sétálgat odakint órákig, és még mínuszban se ülök egész nap a szobában. Viszont 26-28 fok felett kikészülök.


Ha hirtelen jön a meleg - tavasszal -, akkor egész nap gyengeség, motiválatlanság, enerváltság, álmosság tör rám, ha egy órát kell valahova utazni, intézni dolgokat és állni kell végig, úgy elfáradok, mintha több órát kellett volna állni, nem egyet... Aztán pár nap alatt ehhez hozzászokom.


Nyáron 30-40 fokban hullámokban álmosság tör rám, rosszabb esetben minden tagom és a fejem is ötven tonna. Szó szerint azt érzem, hogy nem bírom megtartani magamat (persze aludni se bírok, éjszaka se...)


Tornától volt már, hogy elmúlt. Ha aktív vagyok, akár sokat kell gyalogolni (és nem egyhelyben állni), házimunka akad sok, laza sportolgatás, akkor azon kívül, hogy rossz érzés a meleg, izzadok és utálom, semmi bajom.

Inni próbálok sokat és 90%-ban csapvizet, de ezzel vigyázni kell, mert ha iszom, pisilek is... Például reggel, ha még csak 25 fok van, kereshetem a vécét :D :D De azért igyekszem többet inni melegben. Lenge öltözetet viselek. Eleget nem mozgok ugyan, de nem lehet elmondani, hogy semmit se!


Munkavállalás előtt állok, és ha a leendő munkahelyen gépek előtt kell ülni, nem fog olyan klíma működni, amitől a legtöbb ember már fázik, akkor ott is elő fog jönni.


A koffein egy idő után csak még jobban elaltat.

Zöld tea akár? Akár ízesítetlenül, mert ugye a cukor is hajtja a vizet?

A csuklók hűtése hideg vízzel segít? Most csinálgatom, még nem tudom mennyire használ.


2016. jún. 23. 14:25
 1/2 A kérdező kommentje:

A klímát is utálom!


Akkor hűt le engem, amikor már az emberek nagy része megfagy. Akkor már én is hidegnek érzem, de nem baj, engem csak az hűt (és persze egészségtelen).


A nem huzatos, normálisan beállított klímáknál csak az elhasznált levegőt érzem és azon gondolkozom, megfulladni vagy megsülni fogok előbb. Mint ma a metrón...

2016. jún. 23. 14:27
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is nagyon kínlódok a meleggel, de szerencsére én otthonról dolgozom, de azért van bőven elintéznivalóm a városban is.

Gyűlölöm a nyarat, de túl kell élni valahogy. Én korán reggel szoktam bevásárolni, főzni, meg minden olyan melót, amihez ki kell mozdulni, vagy esetleg még melegebbet csinál a lakásban.


Van otthon légkondi, de nem állítom 22 foknál hidegebbre, mert tudom, hogy az ízületeim megsínylik majd. A főzés után reggel jól kiszellőztetek. Én is érzem napközben, hogy jó lenne friss levegő, de ha mérlegre teszem, hogy csak a hőség jön be, inkább kibírom. Kb. éjfélig megy a klíma, de nem a hálóban, mert közvetlenül nem bírom, hanem a másik szobában. Ha hamarabb kikapcsolom és kinyitom az ablakokat, visszamelegszik a lakás. Én csak éjfél után nyitom ki az ablakokat, így is melegszik reggelre valamelyest.


Napközben hideg vizes törülközőt teszek a nyakam köré, meg olykor a csuklómra. Többször letusolok, éjjel pedig az egyik lábam bele szoktam lógatni az ágyam melletti lavórban lévő hideg vízbe. Nagyon jól lehűt.:)


Elég sokat iszom, bár sokszor már unom a vizet, ezért helyettesítem levesekkel.

Az intenzív mozgást ilyenkor többnyire kerülöm, mert egyszerűen nem bírom és lehűlni és alig tudok utána.

2016. jún. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!