Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Munkahelyen, ha a nagy meleg...

Munkahelyen, ha a nagy meleg miatt leesik a vérnyomásom, hogyan tudok magamon segíteni a kávén kívül?

Figyelt kérdés
2016. júl. 7. 15:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%

1. A melegtöl NEM esik le a vérnyomás, legfeljebb kiszáradsz


2. Megoldás: enyhén sós víz fogyasztása (a meleg üzemekben sós szódavíz a kötelezö védöital)

2016. júl. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
2016. júl. 7. 15:22
 3/15 A kérdező kommentje:
2016. júl. 7. 15:22
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

De bizony leesik melegben a vérnyomás, enyém is, nyáron nem szedem a vérnyomáscsökkentőt amikor nagy a kánikula, mert 100 körül van a vérnyomásom.

Kávén kívül még segít ha sokkal több vizet iszol.

2016. júl. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Kapcsold be a légkondicionálót.
2016. júl. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ma már elviselhetőbb az idő, de mostanában voltak ezek a nagy melegek, még szabadságra nem jutottam el, irodában dolgozom, de eléggé megviselt, dekoncentráltabb voltam, a fejem olyan nagyon nyomott volt. Nyilván nincs még vége a kánikulának, tart még a nyár. Nekem alapból normál vagy alacsony a vérnyomásom. Kávéféléket ritkán iszom, akkor is erősen felhígítva tejjel, és csak bizonyos bevált típusokat, máskülönben nagyon erősen megdobogtatja a szívem, ami nem esik jól, a munkahelyen, ami van, adott. Teákat szoktam esetleg még a vízen kívül inni.
2016. júl. 7. 15:32
 7/15 A kérdező kommentje:
"Kapcsold be a légkondicionálót. " - Arról a kollégák gondoskodnak, de a nyomottságomon nem segít.
2016. júl. 7. 15:33
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Bár a vérnyomásra nem feltétlen hat, de ha tartasz magadnál egy kis permetezős flakont és néha abból fújsz magadra kevés vizet, nagyon fel tud frissíteni.Testileg, szellemileg.Jó lehet még, ha zöld teát viszel inni, mert az frissít, feldob, de nem dobogtatja kellemetlenül a szívet.Esetleg ginseng, az is feldob, a vérnyomást kissé megemeli és nagyon egészséges.Vérnyomásra szintén jó, amennyiben kivitelezhető, hogy pár percre felpolcolod a lábad, pl kifekszel a szőnyegre és falhoz támasztod a lábad.Persze csak ha egyedül vagy az irodában.Vagy olyannal, aki nem pampog bele mindenbe.Ezen kívül némi mozgás is, ami nem megerőltető, 5 perc tornázás, ugrálás, nyújtózás, helyben futás felélénkíti a keringést és "felrázza" az agyat.
2016. júl. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos tippeket, ki fogom kísérletezni, nekem mi válik be.
2016. júl. 7. 21:07
 10/15 anonim ***** válasza:
Ja, hogy még klíma is van. Nálunk nincs, 30 fok bent, hosszú gatya, mit szóljunk ?
2016. júl. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!