Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A Frontin mennyire erős...

A Frontin mennyire erős gyógyszer, esetleg milyen mellékhatásai lehetnek?

Figyelt kérdés
azt irt fel az orvos mert légszomjam és erős szívdobogásom van időnként,
2010. ápr. 15. 18:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mellékhatások:


Általában a kezelés kezdetén lépnek fel, a gyógyszer további adagolásakor, illetve a dózis csökkentésével rendszerint megszűnnek.


Leggyakoribbak: álmosság, szédülés, kábultság.

de vannak még ilyenek:

degrendszeri betegségek és tünetek: álmosság, kábultság, álmatlanság, szédülés, fejfájás, remegés, koordinációs zavarok, izomgörcsök, beszédzavarok, különböző vegetatív idegrendszeri zavarok, izomgyengeség.

Szembetegségek és szemészeti tünetek: homályos látás, szemnyomás fokozódás.

Emésztőrendszeri betegségek és tünetek: különböző emésztőrendszeri zavarok.

Vese- és húgyúti betegségek és tünetek: vizelet visszatartási és vizeletürítési zavar.

Anyagcsere- és táplálkozási betegségek és tünetek: testtömeg-változás.

Általános tünetek, az alkalmazás helyén fellépő reakciók: fáradékonyság, sárgaság.

Máj- és epebetegségek illetve tünetek: májfunkciós zavarok.

A nemi szervekkel és az emlőkkel kapcsolatos betegségek és tünetek: menstruációs zavarok.

Pszichiátriai kórképek: depresszió, idegesség, gondolkodászavar/feledékenység, zavartság, hallucinációk, nyugtalanság, ingerlékenység, dühkitörés, agresszív és ellenséges magatartás, nemi vágy megváltozása, étvágytalanság.


Mind rajta van a betegtájékoztaton is.

nézd meg.

2010. ápr. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

És nem mellesleg hozzá lehet szokni. Azért furi, hogy ki sem vizsgál a doki, és egyből nyugtót ír fel. Igaz, ez gyenge, de ettől is lehet függővé válni.

Keress szerintem egy másik orvost.

2010. ápr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Pánikbetegségre tűzoltásra használják, de nem gyógyít! Napi fél szem reggel és ennyi!
2010. ápr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
az orvos kivizsgált,mostanában rengeteg stressz ért és már mindenféle tünetek kijöttek rajtam ami pánikbetegségre utal,nem kell rendszeresen szednem csak ha előjön a légszomj és a szívdobogás.A betegtájékoztatót elolvastam,igazából arra lettem volna kiváncsi hogy azoknál akik ezt a gyógyszert szedik ők mit tapasztaltak.rosszul fogalmaztam meg a kérdést.
2010. ápr. 15. 18:55
 5/16 anonim válasza:
Nálam nem lépett fel semilyen mellékhatás. Bár én mást is szedtem mellé. 2 évig szedtem, aztán folyamatosan csökkentettem az adagot, majd sikerült letennem. Ennek már 5 éve. De mai napig a pénztárcámba tartom, mert megnyugtató érzés hogy ott van. Lehet hogy hülyeségnek tűnik, de tényleg így van. Ha úgy érzed hogy kezdesz rosszul lenni, tereld el a figyelmedet valamivel. Kössél, hímezzél, stb. Meg én mindig mondogattam magamba hogy jól vagyok, úgyse leszek rosszul, és bejött. Ezt agyban kell eldönteni.
2010. ápr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló bajom van, de tuti orvost váltottam volna, ha bepróbálkozik a nyugtatóval. Nagyon könnyű hozzászokni, leállni vele annál nehezebb.
2010. ápr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A frontin jó szer. Álmosságon kívül nem tapasztaltam mellékhatást. 15-30 percen belül hat, pár óráig tart a hatása. Ha úgy alakul a helyzet, hogy rendszeresen (mondjuk naponta) kell szedned, akkor ez nem lesz így hosszútávú megoldás.

Elképzelhető, hogy szorongásos vagy, illetve a fenti tünetek már limitált pánikrohamra utalnak. A háziorvosok először ezzel a típusú gyógyserrel szoktak bepróbálkozni. Ha komolyabb a baj, el kell menned pszichiáterhez, aki antidepresszáns-kúrát fog javasolni. Emellett kell majd a frontin is, de el fogod tudni így már hagyni és a tünetek is elmúlnek 1-2 hónap alatt. Az antidepit kb 1 évig kell szedni.

2010. ápr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Debcsike Summ válasza:

En mar szedem egy ideje, de nem rendszeresen, hanem osszevissza... szuksegszeruen, amikor eppen vmitol nagyon parazok, vagy csak siman inkabb alszok, minthogy ebren legyek...eddig ugy erzem, h semmi bajom nem lett tole.

Az álmosság meg nem mellékhatas, mivel eleve ez NYUGTATÓ ALTATÓ, szoval az normalis ha almos leszel. Mondjuk mellekhatasa lehet fejfajas, vagy baromi rossz alom. Elofordult mar az is, h egyszerre bevettem tobbet, es ugysem lett bajom, so, en szeretem. egyed te is, ha kell.

2012. okt. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Fenét nyugtató altató. Csak nyugtató, aminek van altató mellékhatása is. Vannak külön altatók is, ennek a nyugtatónak nem kívánt mellékhatása az álmosítás, ki a fene akar napközben álmos lenni, ha amúgy csak nyugtatóra lenne szüksége.
2012. okt. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hülyeség hogy rá lehet szokni.. egy hónapra felírt nekem a doki100 szemes 0.25 ös frontint, mondta egy hónap után menjek vissza h mizu.. kezdte el írni a papírt, mondom kb 10szemet ha bevettem eddig, nem kell újat írnia.. nézett nagy szemekkel, mondta nyugodtan mehet több is.. és utána kérdeztem ismerőst is ezeknél az új szerknél már nincs oylan nagy rászokás.. persze ha napi 4-5 5mg-ost szedsz lehet egy pár hónap után meg szokod.. tudni kell az elején hogy nem cukorka amit bekapsz csak úgy unalmadba
2013. okt. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!