Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek? Ti veletek volt...

Mit tegyek? Ti veletek volt már hasonló? Ha igen hogy nyugodtatok meg? 16/L

Figyelt kérdés

Nagyon stresszes 5 napon vagyok túl. Teljesen kikészültem.


Ezelőtt az 5 nap előtt, tudni kell rólam hogy pánikbetegségre utaló tünetekkel küzdöttem. Egyszer voltam baratnőmmel nem olyan régen plázák mi, ahol rosszul lettem úgy éreztem hogy elájulok, meghalok, bepánikoltam. Azután megijedtem. Egyébként az egy eléggé meleg nap volt, olyan június vége, és valószínűleg a melegtől lettem rosszul. Ezután a tünetek nem múltak el, felni kezdtem, hogy meghalok, féltem boltba menni. Anyukám elvitt vérvételre, aminek az eredménye 3 hét alatt érkezett meg, emiatt 3 hétig nagyon stresszeltem magam... Mint kiderült végül csak D-vitamin hiányom van. Ezek alatt voltak tüneteim: Halálfélelmem volt, szúrt a mellkasom, fájt sokat a fejem, boltba is ha mentem vagy akárhová igazából rosszul lettem, bepánikoltam, volt hogy a víz is levert. Ez tartott úgy 2 hétig, azután elkezdtem teát inni (citromfüvet, ami nyugtató tea) és meditálni. Ez a 2 dolog rengeteget segített nekem, éreztem hogy napról napra jobban leszek, aludni is nagyon jól aludtam, már a boltba sem féltem, nem gondoltam a hálálra.


Aztán eljött az 5 nap.

5 napig édesapám és mamát végig cseszegettek, teljesen stresszben voltam. Úgy éreztem teljes mértékben a viselkedésük "elnyomott" engem. Újra jöttek vissza az előbb leírt tünetek. Ma nagyon nagy vita volt, nagyon sokat sírtam. Nem éreztem jól magam egész nap. Fájt a fejem, szédültem, halálfélelmem volt. Úgy érzem nem bírom tovább. Teljesen kikészültem, az egész hasam fáj, az 5 nap alatt történt dolgokon rágódom. Félek elaludni, megint.


Mit tegyek most? Hogy nyugtassam meg magam? Valaki, segítsen. Más is volt már így?



2016. júl. 29. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem pánikbeteg vagy. Nem 100%, de ha nem szűnik, el kellene menned egy pszichológushoz. Ez egy abszolút kezelhető dolog.

Ha kiderül,hogy ez a bajod, utána már tudatosul benned és megnyugodsz,hogy ezt az egészet csak a betegség okozza és valójában nem fogsz meghalni vagy elájulni. A tudatosulás szerintem segíteni fog.

2016. júl. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az egyik mamám is az volt. Elmeséltem neki ezeket, azt mondta hogy elég valószínű hogy ez az. Ő ajánlotta a meditálást, a teát. Neki valamennyire sikerült ebből kimasznia. Gyógyszert semmiképp sem szeretnék szedni, mert édesanyám azt mondta hogy az nem jó, csak függőséget okozna, meg híznék tőle. Ő is gyógyszer nélkül gyógyult ki ebből.

A mai napom nagyon rossz... Próbálok megnyugodni, terelni a figyelmem, pihenek. Holnap reggel meg el kell mennem így is úgy is a boltba bevásárolni, szóval szembe kell néznem ezzel. De ha egyszer sikerült valamennyire enyhítenem akkor megpróbálom újra lesz ami lesz.

2016. júl. 29. 23:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Erre nem feltétlenül kell gyógyszer......

De a pszichológus jót fog tenni. Ő nem is írhat fel gyógyszert, mert nem orvos, de segíteni fog. Ez a dolog fejben dől el, és ő ebben fog segíteni neked.

Egyébként a citromfű tea csak kis mennyiségben nyugtat! Nagy mennyiségben épp ellenkező hatást vált ki- élénkít.

2016. júl. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Amint édesanyám hazaér, mindent elmondok neki részletesen. Meglátjuk mi lesz.
2016. júl. 29. 23:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Még mindig az előző két válasz adója vagyok:

Velem is volt már hasonló. Többször is.

Régebben. Aztán utána néztem a dolgoknak és mondták mások is, hogy ez a pánikbetegséghez hasonló. Mióta ez bennem tudatosult,hogy valójában én valótlan dolgoktól félek, és a tünetek csak rontják egymást,ha a pánikot folytatom, azóta megszűnt.

De amikor még minderről nem tudtam és pánikoltam, mindig azzal nyugtattam magam,hogy túlaggódom az egészet és mindjárt jobban leszek. És így is lett.

Legtöbbször akkor jelentkezett, mikor sokan voltunk egy helyen. Ilyenkor attól pánikoltam, hogy rosszul leszek (érdekes, hogy a rosszulléttől pánikoltam) és ennyi ember szeme láttára nem hagyhatom el a helyet.

De mindez már a múlté mióta rájöttem,hogy a pánikoknak nincs semmi valóságalapja :)

2016. júl. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom:) azt hiszem eggyel több motivációt sikerült begyűjtenem❤
2016. júl. 29. 23:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha legközelebb rád jönne a roham, akkor kezdj el hasi légzést alkalmazni, vegyél nagy levegőt, tartsd bent és lassan engedd ki. Ez lenyugtat :)
2016. júl. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!