Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tengeribetegség-szerű, de...

Tengeribetegség-szerű, de enyhe tünetek ringatózás UTÁN, napokig. Mennyire általános nálatok?

Figyelt kérdés

Velem már sokszor előfordult a múltban is, most már egy hete tart, bár lassan szűnik, javul.


Balatonon voltam nyaralni, és úszógumival ringatóztam a hullámokon, ez provokálhatta ki. Akkor még semmi, csak azután kezdődött. Ugyanezt tapasztaltam évekkel ezelőtt, egy többnapos tengeri vitorlásút után is, az is nagyon ringott, másnap este az egész szállodát hajónak éreztem.


Szerencsére komolyabb nincs, hányiger, hányás ilyesmi, elviselhető, csak zavaró. Ilyen enyhe, hullámzászerű, bizonytalan érzés, de nem tántorgok tőle, illetve nem befolyásol a mozgásban sem. Érdekes, hogy autózáskor, illetve szabadtéri fizikai aktivitáskor (séta, fűnyírás, pakolás stb.) teljesen elmúlik, zárt térben kezdődik újra.


Azt próbálom felmérni, ez mennyire lehet gyakori. Nektek volt már olyan, hogy egy hullámfürdő vagy hajóút után napokig fennmaradt ez az érzés?



2016. aug. 2. 14:02
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!