Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rákos daganat korai szakaszban...

Rákos daganat korai szakaszban, ha nem igényel kezelést, akkor az gyógyultnak tekinthető? Vannak itt olyanok akik kora szakaszban voltak, és azóta hogy vagytok?

Figyelt kérdés
2016. aug. 5. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:

A daganatnak két formája létezik: a jó indulatú, ami nem igényel kezelést. (megfigyelést, ellenőrzést igen.)

Rosszindulatú: rákos (tumoros) daganat. Ez viszont minden esetben kezelést igényel. Műtét, kemoterápia, sugárkezelés, vagy ezek variációja.

2016. aug. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úgy értettem hogy kemó és sugàr nem kellett.Nekem nagyműtétem volt,nőgyógyàszai,kezelést nem kaptam.
2016. aug. 5. 19:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Korai szakaszban voltam (szintén nőgyógyászati), de én kaptam 6 kemoterápiás kezelést, mivel a petefészken volt.

Ennek 7 éve..

Több barátnőmnek volt nagy műtétje, köszönik, jól vannak,ők nem kaptak semmiféle kezelést.

5 év után a daganatos beteget (hivatalosan is) gyógyultnak nyilvánítják.

Nyugodj meg, ha nem kellett a műtét után egyéb kezelés, akkor nincs semmi gond. Szövettan alapján döntik el,van-e szükség kemóra, sugárra.

2016. aug. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:)Méhtestrákom volt,1/a stádiummal.novemberben lesz 2 éve,remélem tényleg ennyi volt:)
2016. aug. 6. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!