Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 3 napja belehasit egy fájdalom...

3 napja belehasit egy fájdalom a csipőtájékomba. Először csak 1-1 mozdulatra, már járáskor is. Mi lehet ez? Belül a comb nagy in is fáj.59/N.

Figyelt kérdés
2016. aug. 11. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Ideg becsipodes? Csigolyakkal is lehet gond. El kellene menni orvoshoz. Eloszor a korzeti, aztan tovabb kuld, neurologiara, ortopediara. Rontgen, mr biztosan kell.
2016. aug. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Kenőcsöt vettem. Alapból nem fáj, csak ha ugy mozdul a lábam. Pl. felvettem a cipőmet, és beleigaitottam a lábfejemet, az is belevágott. Inkább a lábam között indul, és megy a csipő felé. Járáskor minden tizedik lépésnél felorditok. Nem lehet a front?
2016. aug. 11. 12:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet annak is koze hozza, de ha ennyire faj, akkor csak meg kene nezetni, mert ez nem egeszseges mar. :/
2016. aug. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg becsípődés vagy idegre ható nyomás. Röntgen/MRI kell a probléma súlyosságának megállapításához, aztán gyógytorna/csontkovács kezelés. Prolapsus (kiszakadt sérv) esetén műtét.


(egy csontkovács)

2016. aug. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most a járást neheziti. Az éles fájdalom elmult algopirin hatására.
2016. aug. 12. 14:53
 6/9 A kérdező kommentje:
Tegnap már olyan szinten fájt, hogy oldalra fordulva a lábfejemet sem mertem megmozditani, mert belehasitott a fájdalom a csipő környékére, és a lágyékom felé. Csusztam, másztam a lakásban. A kádba sem tudtam belépni. Bevettem 3-szor algopirint / Y / és reggelre elmult. Semmi !!! Bejártam a piacot háromszor, Semmi !!! Mi lehetett?
2016. aug. 13. 16:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Idegbecsípődés lehetett. Azért a helyedben én nem törődnék bele. Reumatológushoz menj el, hogy megvizsgáljon. Gyógytornát fognak előírni. Nekem is volt, és amióta csinálom a térdtornát, csípőtornát, elmúlt. Porcerőt is szedhetsz rá, vagy kollagén hidrolizátumot. Sajnos a mi korunkban ez már előfordul.
2016. aug. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem hagyom én sem, de a házi orvosom éppen nem tudom hányadik hetes szabadságát tölti. Állitólag aug. végére visszajön, és akkor kérek beutalót, mert ez a második ilyen eset. Az első tavaly novemberben volt olyan szinten, hogy mentőt kellett hivni. Tehát valami van ott, ami nem kéne. Most szedek porcpótlót, a második hó vége van, 3 havi condorsulf kurának. Minden évben beszedjük Férjemmel együtt 3 hónapig. És pont most történt.... Ráadásul minden tavassza, és ősszel 2 hét gyógyfürdő évek óta. Köszönöm a válaszod.
2016. aug. 14. 07:13
 9/9 anonim ***** válasza:

"Bevettem 3-szor algopirint / Y / és reggelre elmult. Semmi !!! Bejártam a piacot háromszor, Semmi !!! Mi lehetett?" - akkor ez ízületi tok becsípődés volt (laikus nyelven "idegbecsípődés"). Máskor elsősegélyként ezt a gyakorlatot érdemes csinálni:


https://www.youtube.com/watch?v=tEhzPHw7g-4


Egyébként is érdemes hetente 1-2x, ha ilyen probléma van. Csontkovács ennél sokkal többet is csinál. De sokszor csak egy mozdulat a megfelelő helyen, kattannak egyet a csigolya mellékízületek, és tünetmentessé válik. ...ami csak azért szokott gond lenni, mert onnantól hiába ostorozzuk a beteget, hogy csinálja minden nap a gyógytornáját, amíg nem fáj, ...ik rá. McKenzie kobrára érdemes rákeresni, ilyen problémával azt érdemes csinálni minden reggel legalább 1x.

2016. aug. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!