Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Normális hogy ennyiszer megy...

Normális hogy ennyiszer megy a hasam és reggelente hányingerem van?

Figyelt kérdés

Kiskoromban is ilyen voltam, de ez most kezd egyre zavaróbb lenni.

Szinte mindentől megy a hasam, nem csak attól ha összeeszek valamit vagy a csípős ételektől, de például egy kiadós ebéd után is ha elmegyek sétálni vagy egy kicsit mozgok, vagy kocsiban/buszon ülök és az is összeráz, akkor is ha jó az út, egybő fáj és megy a hasam utána.

Ételekből már azt sem tudom mit egyek, mert nem azt mondom hogy mindentől megy, de fogalmam sincs mi az ami ezt kiváltja.A tejtermékekre gondoltam, de igazából szinte minden ételnél vagy megy vagy nem megy utána a hasam, ezért is gondoltam hogy nem itt van a probléma, nem egy konkrét ételt miatt van baj.

Legsűrűbben stresszhelyzetek előtt/alatt szokott görcsölni és sokszor menni is a hasam, gondolok itt főleg az iskolára, de utazások előtt is gyakori. Az iskolai hiányzásaim 90%-a hasmenés miatt van, és sokszor úgy megyek hogy fájdogál a hasam az iskolában meg szünetben rohanok a mosdóba, de már nem szeretnék több napot hiányozni, ezért el sem megyek orvoshoz mert mindig ugyanazt mondja. Hogy vagy összeettem valamit, vagy valami vírus lehet. Aztán kiír egy hétre ami teljesen felesleges, mert az ilyesmi nálam általában csak 1-2 napig tart.

Egy fél évig volt egy olyan időszak, hogy 1-2 havonta a hasmenéshez borzalmas köldök körüli görcsök is társultak, ezek általában egy éjszakán át tartottak és reggelre elmúltak.Az ilyen végigszenvedett éjszakák után a háziorvos mindig csak annyival küldött haza hogy "gyomorrontás". De szerencsére ez már hónapok óta nem fordult elő.

A másik ami nagyon zavar, és amit nagyjából fél hónapja vettem észre,hogy reggelente hányingerre szoktam kelni,nem olyan nagyon erős, de pont elég ahhoz, hogy egy falat pirítóst ne bírjak lenyelni reggelire.Ez mitől lehet? Mit csináljak? Ma is ment a hasam meg fájt is, remélem holnapra elmúlik, mert nem akarom az első hetem hiányzással kezdeni.

16(lassan 17)/l



2016. szept. 4. 19:33
 1/5 A kérdező kommentje:

A hányingerrel kapcsolatban elfelejtetem írni,hogy mostanában rengeteg ételtől hányingerem van.

Tejtermékek után szinte mindig(idáig szinte minden reggel gabonapehellyel kezdtem a napot, de mióta folyton hányingerem lett utána, meg mostanában reggel alapból így szoktam kelni már régen nem azzal indítom a napot.

De ebédnél is egyre több ételnél van az hogy egyszerűen nem kívánom, és nem azért nem eszem meg mert finnyás vagyok hanem mert rámtör a hányinger a szagától vagy a gondolatától is.Ez főleg az olajos/zsíros ételeknél fordul elő amit régen nagyon szerettem, most már kevésbé.Például egy körömpörkölt vagy a sertéshús elég sok változata, amit régen jó étvággyal ettem.

2016. szept. 4. 19:55
 2/5 anonim ***** válasza:
Elmondtad az orvosodnak, mióta tart ez az egész? Ha erre is azt mondta, hogy gyomorrontás, akkor szerinten válts orvost, mert ez egyáltalán nem normális.
2016. szept. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Válts orvost, ezt muszáj kivizsgáltatni... én voltam hasonló helyzetben.

Hányingert okozhat a sok sav is és az is ha nem nagyon eszel.

A hasmenésnek is oka van de egy gasztroenterológus vizsgáljon ki!

2016. szept. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A hányingerről nem tud, de mindegyik esetre ráfogta hogy gyomorrontás.Háziorvost nem tudok váltani, max elmenni szakorvosokhoz.De háziorvosi beutaló nélkül lehet?
2016. szept. 7. 18:37
 5/5 anonim ***** válasza:

csak privát rendelésre tudsz menni beutaló nélkül...

Én otthagytam annó a háziorvosomat, mert nem foglalkozott a tüneteimmel, nekem is mondott minden hülyesélget. És érdekes módon az új orvos egyből beutalt és meglett a probléma oka is...

2016. szept. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!