Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pozitív lett a cmv igg,...

Pozitív lett a cmv igg, viszont a cmv igm negativ. Valaki?

Figyelt kérdés
23 eves lany vagyok, soha nem volt ilyen jellegu problemam, semmilyen tunetem nincs. A baratomnak neha van herpesz a szaja korul. Attol esetleg? Valakiken valami tapasztalat?
2016. okt. 4. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Átestél a fertőzésen valamikor régen, lehet észre sem vetted. Semmi baj, ez teljesen jó így, az emberek 80%-a pont ugyanilyen eredménnyel rendelkezik :)
2016. okt. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megnyugodtam!
2016. okt. 4. 10:42
 3/9 anonim ***** válasza:

ez azt jelenti, hogy cmv pozitív vagy. a cmv egy olyan (herpesz)vírus, ami mindig benned marad, de a normál immunrendszer kontroll alatt tudja tartani.


ha esetleg valamikor az immunrendszered tönkremenne (pl AIDS vagy tipikusan bizonyos gyógyszeres terápia hatására), akkor a CMV komoly gondokat okozhat. de addig minden ok.

2016. okt. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintetek mennyire lehet osszefuggesben a baratom problemajaval?
2016. okt. 4. 11:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem nagyon van összefüggés. A cytomegalovírussal valószínűleg mindenki fertőzött, csak nem jelentkeznek tünetek,mert az immunrendszere jól dolgozik.
2016. okt. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jovoheten megyek nogyogyaszhoz ez miatt. Kell esetleg felnem valamitol? Paromat is ki kell vizsgalni ugye? Most voltam az eredmennyel hazi orvosnal, nem mondott semmit. Szexelni lehet ettol?
2016. okt. 4. 14:39
 7/9 anonim ***** válasza:

A CMV is egy herpeszvírus, de nincs kapcsolat a kettő között, nőgyógyászati következménye nincs (akkor lenne, ha terhes lennél, és negatív lenne az IgG-d, mert akkor nem szabad a terhesség alatt elkapni ezt a vírust).


A barátod valószínűleg HSV-1 vírusfertőzött (ezt is elkapja gyakorlatilag mindenki). Elvileg nemi szerveken ez bajt nem nagyon szokott okozni, mivel egy másik herpeszvírus (HSV-2) szeret a környéken lenni. Ha tünetmentes vagy, akkor sok nőgyógyászati problémától nem kell tartani.

2016. okt. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, most picit megnyugodtam mert az orvosom nem igazan mondott róla semmit. Ez a vírus csak nemi úton terjedhet ill.testnedvekkel,nyállal?
2016. okt. 4. 14:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen. Úgy terjed.
2016. okt. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!