Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehetséges ennyire félreszúrni...

Lehetséges ennyire félreszúrni a tűt vérvételnél?

Figyelt kérdés
Ma voltam vervetelen de a hajlatom annyira faj mintha fel napig 30 kilos zsakot cipeltem volna rajta...raadasul be is van dagadva, de egyebkent nem zold/lila...

2016. okt. 5. 17:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
De az normalis, hogy nem a szuras helyen faj, hanem a szurastol kb 15 centivel lejjebb?
2016. okt. 5. 22:10
 12/16 A kérdező kommentje:
Amugy nem zoldult be sehol
2016. okt. 6. 09:21
 13/16 A kérdező kommentje:

[link]



Nezzetek most ilyen, hogy lehet hogy az alkarom alja van belilulva? Nem onnan vettek a vert, nem ertem.

2016. okt. 8. 23:53
 14/16 anonim ***** válasza:
Igen,lejjebb "szép" zöld már,ami azt jelent,hogy már kezd felszívódni. És azért lett lejjebb ilyen,mert a vér lefelé csorog(a gravitációnak megfelelően) a szövetek között. Tehát a szúrás helyétől lejjebb szépen elterjed a szövetek között. Pl. ha valaki a lábszárát üti be akkor leginkább a boka körül színesedik.
2016. okt. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

[link]



Meg mindig tokre zold meg faj:/// eleg gaz

2016. okt. 14. 23:50
 16/16 anonim ***** válasza:
Hát ez van, illetve ez a "menete" a haematoma felszívódásának. Megpróbálhatod bekenni valamilyen nonszteroid gyulladáscsaökkentő, fájdalomcsillapító krémmel (Voltaren, Dilofenac,Flector,Fastum),de lerövidíteni az sem fogja a felszívódást. Viszont ez egy "jó" tapasztalat arra,hogy nem véletlenül mondják,hogy vérvétel után minimum 5 percig szorítani kell a szúrás helyét.
2016. okt. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!