Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tachikardiával élők (szapora...

Tachikardiával élők (szapora pulzus), hogy viselitek a meleg időjárást?

Figyelt kérdés

Nekem még "gyerekként" állapították meg, 10 éve szedek rá Procoralant, abból is az erősebbet, de idén nyáron már kellett mellé egy fél Concor is, mert nem ment 90 alá a pulzusom nyugalomban, állandóan fáradt voltam, nehezen kaptam levegőt....

Ehhez jön az MPS, és azt vettem észre, hogy évről évre nehezebben viselem a meleg időt, pedig még csak 28 vagyok, és elvileg nincs komoly szervi elváltozás...


Van esetleg hasonló cipőben járó egyén, vagy valaki akinek jó irányba változott a dolog?

Tanácsokat is szívesen fogadok.

Köszönöm :)

28/N



2016. okt. 16. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon nem mindegy, hogy mi az oka a magas szívferkvenciának. Lehet enyhe billentyúprobléma, idegrendszeri vagy pszichés eredetű. Hogy mit érdemes a szíveddel kezdeni, attól függ, miért pörög. Az MPS miatt van, azt mondták?
2016. okt. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát igazság szerint úgy 1-2 évente járok kardiológiára, ott csinálnak UH-ot is, a mitralis prolapsus is régóta megállapított dolog, azonban februárban már tricuspidalis prolapsust (jelentsen ez bármit is :D) megállapítottak.

A hivatalos diagnózis azonban sinus tachikardia. Hogy mi okozza, azt nem tudom, valószínűleg öröklött a dolog.

Másnak is van a családban, és nem is érdekelne, ha nem tapasztaltam volna meg, hogy a legutolsó nyarat már szinte végigkínlódtam, mint egy 60 éves.

A vérnyomásomat is megdobta akkor egy picit. És jöhetett a Concor mellé.

Lassan patikát nyithatok :(

2016. okt. 16. 14:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Gondolom, vékony testalkatú vagy, mert a vékony fiatal nőknél gyakoriak a billentyűproblémák. A mitrális és trikuszpidális billentyűk ki fokú elégtelensége magyarázhatja a tachicardiát. A szükséges gyógyszerek mellett különleges bánásmódban kell részesítened a szívedet, különféle szívnyugtató és erősítő gyakorlatokat érdemes alkalmaznod. Ha érdekel, mondok bővebbbet.
2016. okt. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Természetesen érdekel, nagyon köszönöm :)
2016. okt. 16. 15:21
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Viszonylag sokat éltem együtt ilyen jellegű problémával: mitrális és trikuszpidális billentyű-elégtelenség, magas nyugalmi szívfrekvencia, rohamokban jelentkező tachicardia, nehézlégzés, főképp melegben. A gyógyszereken kívül, sőt részben amellett, sokat segített egyrészt a rendszeres, intenzív és minél hosszabb távú séta, illetve, bármilyen viccesen és szakmaiatlanul hangzik, a szív rendszeres, gyöngéd szeretetkezelése, símogatása, a mellkas bal felén és közepén ráhelyezett tenyérrel pozitív figyelmi energiák adása, miközben ott "hánykolódott" szegény a mellkasban.
2016. okt. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, a mozgást mondták, hogy jót tenne.

Csak nem tudtam eddig, hogy jót tennék-e vele. :)

2016. okt. 16. 17:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Attók függ, milyen fokú a billentyűproblémád, de a mozgás alapvetően nagyon jót tesz, erősíteni kell a szívedet. És a másik módszer is, próbáld ki :-))
2016. okt. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kádár Viki válasza:
A kardiológusok szerint kutya bajom. Mégis időnként, egy-két nagy, aritmiásnak tűnő szívdobbanást követően elkap egy-egy tachikardiás roham. Már régen kezdődött, egyetemi éveim alatt. Van, hogy évekig semmi, aztán egyszer csak lecsap. Ilyenkor halálfélelem is környékez. Nem pánikroham, mert még pszichiáterhez is elmentem. Ellenben a rohamok szorongást okoztak, étvágytalanságot és egyéb fóbiákat pl: meleg, tömeg, zárt helyek stb. A rohamok fél-, egy órát tartanak. Pulzuscsökkentő légzőgyakorlat, relaxálás segít. Sport nem, séta az nekem is jó. A nyarat már utálom évek óta, elbújok, ha tehetem... :(
2021. máj. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kedves előttem író, Viki!

Nem vagyok szakember, de biztos vagyok benne, hogy pánikbeteg vagy.Menj el orvoshoz (kardiologus), ő megmondja szervi alapú dolog e, ha nem, akkor ez csak pszichés dolog lehet. Ha utálod és rágörcsölsz, biztos rosszabb és rosszabb lesz. Próbáld meg élvezni a nyarat és szeretni a meleget. Természetes, ha emelkedik az ember pulzusa, csak egy példa: 20-25 fokban 95-105 közötti séta pulzusom van, 26-35 fokban 110-125 körül mozog. Teljesen normális, hogy melegben zakatol jobban az ember szíve. Relaxálást folytasd rendszeresen, ne csak a rohamok közben, és hitesd el magaddal, hogy nincs bajod. Amúgy is rágörcsölni a halálra felesleges, ha jön, akkor nyugodtan is jön meg kapkodva is. Pszichiátert meg felejtsd el, neked vagy pszichológus kell vagy ha hiszel természetfeletti dolgokban (nekem ez segített rengeteget) energetikával foglalkozó szakember/természetgyógyász segít. Kitartás! Nekem is anno az egyetem okozta, vannak hullámvölgyek, de volt, hogy egy egész nyaralást szúró mellkassal és szapora pulzussal szenvedtem végig, pont egy nagyon nehéz vizsga következtében. Kerüld a stresszt, legyél boldog. Remélem eljut hozzád az üzenet. A cikk írójának is remélem tudtam segíteni.

2021. jún. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!