Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » "Melegvérű" létemre megvisel...

"Melegvérű" létemre megvisel a hideg október, mitől lehet?

Figyelt kérdés

A tavasz melegedést nehezen bírom pár napig, ahogy akkor is kell egy hét alkalmazkodás, mikor jönnek az első "hidegek".

Amúgy olyan ember vagyok, aki a harminc feletti és a nulla alatti közül inkább utóbbit választja. A hideg frissít, a melegtől esik a vérnyomásom.

Kb. egész évben mindenhol melegem van, a postán, bevásárlóközpontokban, tömegközlekedési eszközökön szenvedek, pólóra bírnék vetkőzni. Nem bírom az elhasznált levegőt és a meleget, egy teremben, ahol sokan vannak, tépném fel az összes ablakot.

Télen mínuszban is szívesen sétálok, egy-két órát szívesen vagyok kint.

Ha érzem, hogy hideg van, azt szinte szeretem, ha meleg vesz körül, már szenvedek.



Most október elején (szeptember végén) lényegében pár nap alatt esett a hőmérséklet 30 fok nappali hőről kb. 10 fokra. Azóta fázós vagyok.

Az utcán fázok, ha gyaloglok is alig melegszem fel, pedig amúgy kb. izzadnom kellene.

A tömegközlekedésen jól esik a meleg, holott "hisztiznem" kellene.

A lakásban is fázósabb vagyok, a szellőztetés nem esik jól, a szükséges megvan, de nem szellőztetek pár óránként (teljes ablakkal) percekig, ahogy máskor.

Az irodában sokat szellőztetnek, aminek nem örülök, pulcsiban, vékony sálban is fázok vagy a fázás határán vagyok. Holott a szellőztetés kellene, hogy jól essen.


Mi ez? Változott a "vérmérsékletem"? Eddig a testhőmérsékletem is magasabb volt mindig, az is csökkent talán? Hormonális változás? A hideghez nem szoktam még hozzá?


24/L


2016. okt. 30. 19:10
 1/3 A kérdező kommentje:
Amúgy nem lettem kifejezetten fázós, nem didergek mindig, mégis kifejezetten jobban igénylem a meleget magamhoz képest és... máskor kinti 10 fokban nem ismerem a fázást, most meg ... azért igen.
2016. okt. 30. 19:11
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Mert bokavillantós titokzokniban, szoknyában, hónaljmelegítő hátközépig érő kabátkákban járkálsz, mint manapság a legtöbb nő.

2. Mert még nincs (illetve most már inkább nem volt) fűtés, ezért egész évben odabent ez a leghidegebb időszak, hidegebb értelemszerűen, mint a január bent.

3. Mert sokáig volt meleg, aztán elszoktál a hidegtől.

2016. okt. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1. A titokzokni talált, de 0 fok körül se szokott gondot okozni. Nagyobb hidegben inkább a lábbelit variáltam az elmúlt években is, hosszú zoknim nem is tudom, van-e évek óta.

A legtöbb nadrágom nemcsak derékig ér, hanem kvázi tüdőnadrág. Az átmeneti és a téli kabátom is combközépig ér.

2. Az irodában van, de ki is hűtik az ablak által... A lakásban a legtöbb radiátor elzárva, így is 24 fok, mondjuk ott nem fázom általában.

Bár az eddigi években a lakásban is sokszor magamra tártam az ablakot és csak éreztem, hogy hideg van. Most a szükséges szellőztetés is úgy van meg, hogy két helyiséggel arrébb vagyok, amíg nyitva van. :D

3. Na igen, valószínűleg ez. De mikor áll vissza a hőérzékelésem? :O

2016. nov. 1. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!