Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez lehet szívinfarktus?...

Ez lehet szívinfarktus? Pánikbeteg vagyok, így bizonytalan is.

Figyelt kérdés

Tegnap óta borzalmasan erősen ver a szívem reggel is arra keltem, hogy megfulladok annyira kalapál. Ez mind amellett hogy frontint szedek, aminek elvileg a pulzusom is normalizálnia kéne. Normál ütemben ver viszont nagyon erősen.

Most meg össze-vissza szúrkál a mellkasom, azt meg, hogy zsibbad a kezem nem tudom beképzelem e... De nagyon rosszul vagyok, és egyedül.


20/L


2016. nov. 2. 22:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szívinfarktus, ezek tipikus szorongásos/pánikroham tünetek. A frontinnál 2 hét után már hozzászokás alakul ki és emiatt csökken a hatása. Tessék lemenni egy konditerembe, aztán fél óra kocogás 10 percenként 1 perc pihenővel 6,5 kilométer/órával. Ha úgy érzed jól bírod, feljebb tolhatod 7ig. Meglásd utána kutya bajod se lesz. A frontint meg csak akkor vedd be, ha nagyon erős pánikrohamod van
2016. nov. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, még annyit akartam hozzáfűzni, hogy én is átmentem ezen és a xanax, antidepresszáns tabletták csak időlegesen segítettek, a sport volt az, amitől sokkal jobban lettem. Nem tökéletes, de szinte teljesen elmúlt
2016. nov. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mivel tudod az esetleges tüneteket, annyira figyeled magad, hogy szinte érzed magadon őket. Azért infarktusnál ha azt mondom, első jelek közt van a hányinger/hányás? Amúgy persze nem szabad ezt elbagatellizálni. Menj orvoshoz! Mondd el a tüneteket és nézesd meg magad minél előbb! És próbálj megnyugodni, lassú és mély levegő, miközben nem paráztatod magad ijesztő gondolatokkal. A doki analizáljon.
2016. nov. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Jaja azért nemárt egy kivizsgálás, de csak azért, hogy megnyugodj, hogy nincs semmilyen szervi bajod. Aztán irány a futópad (na meg egy kis edzés utána)
2016. nov. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Mindenképpen elmegyek dokihoz biztos ami biztos alapon.


Viszont most a sporttal kapcsolatban is adtatok egy löketet. Kedves első válaszoló írtam neked ez üzenetet ha nem gond!

2016. nov. 2. 23:12
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez azért elég tipikus, előbb jut eszedbe szívinfarktus, meg nyugtazózni magad, mint hogy utánanézz a legalapvetőbb segítségeknek, mint a normàlis táplálkozás és a sport. Te is csak pajzsként használod a képzelt betegségedet munka ellen. Lepontozásért azonnali szívrohammal sújt le rád az úr... 😂
2016. nov. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Drága, tanulok dolgozok egyszerre. Ez tipikusan azoknak a válasza akik nem élték még át ezt. Szépen is el lehet mondani, hogy erre szerinted a sport és az egészséges életmód a megoldás, és akkor nincs semmi gond, a lelkiismereted is tiszta, és boldogan hajthatod le a fejed, hogy jót tettem ahelyett, hogy csak kötekedni járatm volna fel a gyik-re. :)
2016. nov. 2. 23:33
 8/12 anonim ***** válasza:

Megszólalta munka hőse :/

Na én ezektől kapok nem pánik, hanem idegrohamot!

2016. nov. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Eleve 20 évesen eléggé esélytelen az infarktus, ha csak nem vagy 130 kiló, vagy nincs olyan szívbetegséged, ami már évek óta fennáll.

A pánikroham nagyon hasonlít az infarktushoz, orvos is csak EKG-val tudja biztosan megkülönböztetni. (Bár van egy pár tüneti különbség, pl. infarktus nem okoz derealizációt, sem megsemmisülés-érzést, "csak" halálfélelmet.)

Frontin nem oldja meg a pánikbetegséget, csak kezelhetővé teszi a helyzetet a terápia idejére. A terápia lényege a pánikbetegség okának felderítése, nem a gyógyszerezés.

2016. nov. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Tudom, régóta kezelnek már velem.

Sajnos nyáron kórházba kerültem és azóta visszaestem, de igyekszem, hogy a frontint elhagyjam, az antidepresszánsba bele sem kezdtem még egyszer, azt senkinek sem kívánom.

2016. nov. 3. 23:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!