Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért fázok folyamatosan?

Miért fázok folyamatosan?

Figyelt kérdés
Jéghidegek a kezeim,nem tudok annyi ruhát felvenni hogy ne fagyjak meg kint. Elég sovány is vagyok. Mi a megoldás?
2016. nov. 12. 10:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Eszel eleget? Mozogsz eleget?


Kint: menj gyorsan ;-)

+ Vannak ilyen jó kis termoszok, igyál út közben forró folyadékot!

2016. nov. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sok mozgás, sport és egészséges táplálkozás. Nekem kisgyermekkorom óta van ez, de sokat javult, amióta más az étrendem és többet mozgok. Még nem tökéletes, kezem-lábam még most is ki tud hűlni nagyon, de már nem kell 5 réteg ruha és pufikabát, ha kimegyek, nem vacogok állandóan 10 fok alatt.

Az ok? Mondják, hogy rossz vérkeringés (nekem nagyon alacsony a vérnyomásom), erre jó lehet a sport. Hormonproblémák - nekem pajzsmirigy-alulműködésem és hormonzavarom volt, de úgy tűnik, már megjavult, erre jó az egészségesebb táplálkozás, életmód, stressz csökkentése. Az se jó, ha valaki állandóan túlzottan befűtött lakásban él, lejjebb kell tekerni a fűtést, és ősztől hozzászoktatni magad, hogy nem vagy állandóan melegben, túlöltözve. Persze megfázni se jó, úgyhogy csak ésszel. Alacsony testzsírszázalék - ez nem biztos, hogy mérvadó, mert amikor 18 kilóval voltam nehezebb, akkor is mindig fáztam. De való igaz, hogy amikor látok valakit télen vékony kabátban vagy egy szál pulcsiban az utcán, az szinte mindig elhízott ember.

2016. nov. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!