Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Depresszió ellen mit tegyek?...

Depresszió ellen mit tegyek? (öngyilkosságon is gondolkodom! )

Figyelt kérdés
2016. dec. 21. 16:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%
Járj el haverokhoz, sportolj, beszéld meg a gondjaid valakivel, foglald el magad mindig. Ha nem segít, fordulj orvoshoz.
2016. dec. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
31%
Az öngyilkosság mellett még min gondolkodtál? Megreformáltad az étkezésedet, utánaolvastál a különböző tápanyagok idegrendszerre gyakorolt hatásairól? Elvonszolod magad rendszeresen sportolni, legalább napi harminc perc sétára? Vagy mint egy lusta tini, vársz a csodára és vagdalkozol, hogy te öngyi leszel, ha valaki nem csinálja meg ezeket helyetted?
2016. dec. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
42%

pszichológus...

amúgy meg meghallgatod a Tankcsapda Köszönet doktor című dalát.


amúgy nem értem, hogy az étkezés hogy függhet össze a depresszióval kettes, de hagylak magadba.

2016. dec. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 homo ludensz ***** válasza:
Az öngyilkolászással még rá érsz.A valódi depresszió az egy betegség viszont csak pszichiáter(orvos) diagnózisa a mérvadó. A szakember állapítja meg a depresszió fokozatát és a kezelés módját. Neked csak annyit kell tenned ellene hogy a szakorvoshoz fordulsz és betartod az utasításait.
2016. dec. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%

Az életed érdekében a legfontosabb csatát (Anyukád petesejtjének a megtermékenyítését) sok millió társad közül Te nyerted meg!

Kilenc hónapig éltél és fejlődtél teljes biztonságban, aztán megszülettél. Nap-mint nap meg kell vívnod kisebb-nagyobb csatáidat az ÉLET-nek nevezett valóságban.

Törekedj arra, hogy nyertes legyél. Örülj annak amid van, a tudásodnak, a képességeidnek! Naponta számtalan alkalmad van arra, hogy sikerélményeket érj el, ha egy-egy kudarc is előfordul, az is belefér. Azok abban segítenek, hogy okulj belőlük, tanulj, és ezáltal is erősödj.

Az élet nagy ajándék, önkéntes lemondásáról nem szabad elmélkedni. Sikerre teremtettél, és a sorsod alapján a z t be is kell teljesítened. Lásd meg az élet szépségeit, örülj a természetesnek hitt dolgokért is, ami nagyon sokaknak nem adatik meg, mégis boldogok tudnak lenni. Tűzz ki magad elé célokat, érd el őket, legyenek sikerélményeid!


Boldog Karácsonyt és sikerekben gazdag új évet, jó erőt, egészséget kívánok!


Fel a fejjel!

2016. dec. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Kezdeném avval, nagyon sok jó és nagyon sok buta hozzászólást fogsz kapni ehhez a kérdéshez! Ha valóban depressziós vagy, akkor nem tudod, sőt nem is akarod majd kihámozni, melyik, melyik. :-( A laikus emberek sem tudnak igazán különbséget tenni ezek között.


Segítségkérés nagyon fontos!

Kitől kérj segítséget? Elsősorban nem itt. A semminél ez is jobb, de nem mondanám jó megoldásnak. Valódi segítséget kérhetsz pl. egy számodra szimpatikus vallási embertől (paptól, rabbitól, stb.). Több olyan képzett segítőt is megkereshetsz, még anonim módon is, akik hozzáértő tanácsokat tudnak adni. Pl.: 116-123 ingyenes telefonszámon, 24 órában.


Depresszió esetén gyakori a pszichológus és a pszichiáter együttműködése. Tehát lelki és gyógyszeres kezelés kombinálása.

(A pszichológus bölcsész, aki szakvizsgázik klinikai szakpszichológusként, tanácsadó szakpszichológusként, pedagógiai szakpszichológusként.

A pszichiáter általános orvosként végez az orvosi egyetemen. Ezt követően továbbképződik és pszichiátriából tesz szakvizsgát. A pszichiáterek jogosultak gyógyszeres kezelés végzésére.)


A segítség azért van, hogy egyfajta létrát tartsanak, amin a depressziós ki tud mászni a gödörből. Kimásznia, viszont önmagának kell!

Saját bőrömön megtapasztaltam, a segítő (esetemben református lelkész) és a családom támogatóként nagyon sokat tud előrevinni. Mindenkinek egyediek a problémái, így nem lehet receptet mondani a megoldásra. (nálam munkahely, és tíz éves karrierépítés elvesztése párosult betegségekkel. Segítséggel a pozitívumot is megláttam a rosszban, vége szakadt a stresszes életformának. Mára megértettem, semmi értelme a mai rohanó, kapkodó, pénzhajhász karrierépítő életmódnak! Lelassultam, amivel egészségesebb életet élhetek. Életmódváltáson estem át. Egy teljesen új világot fedeztem fel! Cukorbetegként egy új nagyon profi dokihoz kerültem, aki betett egy egészségügyi programba, új modern okos-gyógyszert kaptam. Szépen fogyok, lassan elérem a depresszió előtti formámat. A siker pedig nagyon ösztönző!

Vállalkoztam, azt csinálom amit szeretek és még bevételem is van belőle. Saját magam ura lettem, nincs se főnök, sem stressz! :-)

Nem könnyű, nem gyors folyamat, így nem is eredményez hirtelen, látványos változást. Akik viszont rég nem láttak, azoknak igenis feltűnik a külső és belső kivirulásom. (Ahogy mondják, a gyors és látványos eredmények, hamar vissza is esnek. A fogyás esetén ezt hullámzásnak vagy jojó effektusnak hívják. A egyenletes fejlődés nagyobb eséllyel marad tartós.)


Sok sikert kívánok! Ne add fel!


45/F

2016. dec. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
Az első és talán legnehezebb lépést megetted: írsz róla, segítséget kérsz. Ha már életed elvetése is megfogalmazódott benned, MIELŐBB kérj segítséget és beszélgess erről szakemberrel. Minden nehézségből van kiút, még a reménytelen helyzetekből is.
2016. dec. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
"Ha Ön vagy valaki a környezetében krízishelyzetben van, hívja a Magyar Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok Szövetségét a 116-123 hívószámon, ami a nap huszonnégy órájában egész Magyarországról elérhető, és mobilról is ingyenesen hívható (www.sos505.hu)! Vagy, ha tud angolul keresse fel a Reddit megfelelő fórumát, ahol névtelenül beszélhet problémáiról"
2016. dec. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%

gratulálok mindenkinek,hogy nem kezdett el poénkodni a kérdésen és a kérdezőt sem bántotta vagy alázta és nem volt ronda negatív hozzászólás.

minden javaslat korrekt volt.

grat!

2016. dec. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
sárgarépa krémjével, sedafik PC(homeopátiás), és ESPRICO nevű kapszula (segít koncentrálni, omega3 van benne, görög saláta(piros kaliforniai paprika, uborka,paradicsom,ezeket daraboló és olasz öntetet készítesz hozzá..spáros tetszik vagy olasz öntet por és víz és olaj pici,ezt a salátára plusz felkockazott fehér sajt.)...de a srkremleves a leghatásosabb,vagy endrokrinologusnal vizsgálták ki magad,pajzsmirigy,meg ez a szerv tud ilyet okozni,ha a tsh alacsony,de nagyon....
2016. dec. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!