Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Csak én vagyok kissé "paranoiás"?

Csak én vagyok kissé "paranoiás"?

Figyelt kérdés
Lehet am h rossz témába raktam. Ha ez számít 19f vagyok és nem tudom hogy mondjam ink félek mint megijedek. Na szal arról van szó h kissé túlzottam is "fegyvermániás" vagyok akk érzem magam biztonságba ha mindig van nálam valami. PL: lőfegyverem nincs de kiválló sportlövész vagyok (íjjal és nyílpuskával) + hobbi szinten kést gyűjtök dobálok céltáblába. Egyszerűen nem érzem magam biztonságba ha nincs nálam semmi. Nehéz leírni nem is az h félek de pl ha este bemegyek valami utcába egyből már-már akaratlanul azt nézem h honnan tudnának rámtámadni merre tudnék lelépni és hogy tudnék milyen helyzetbe én fölénybe kerülni. Alvásnál is párnám alatt egy szép Böker magnum bicska, ágyam alatt ágyneműtartóba konkrét íjászkészletem és had ne soroljam. Napközbe is valami mindig van nálam szal elég üldöztetési mániám van kissé (nagyon).
2016. dec. 27. 01:29
 1/3 A kérdező kommentje:
Kimaradt h igazából ez nem félelem mármint félek néhány dolgtól de ez nem félelem amolyan óvintézkedés v nemtudom egyszerűen hogyan fogalmazzak de az amikor félek teljesen más érzés.
2016. dec. 27. 01:31
 2/3 TR75 ***** válasza:

Szorongás-paranoia.

Szerintem nem normális dolog. Neked jó így? Te ezt rendben lévőnek találod? Nem hiszem.

Ráadásul könnyen belecsúszhatsz abba is, hogy fegyvernek minősülő eszközt találnak nálad, és akkor ráadásul pórul is jársz.

Erről érdemes lenne pszichológust megkérdezni.

2016. dec. 27. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
paranoid személyiségzavar ha régóta ilyen vagy de ha hirtelen kezdődött akkor paranoid-skizofrénia
2016. dec. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!