Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehetséges, hogy egy kissé...

Lehetséges, hogy egy kissé paranoiás vagyok?

Figyelt kérdés

Elég kusza családi háttérrel rendelkezem, és kb. 10-11 éves korom óta rámtörnek fura és kicsit félelmetes érzések, főként amikor egyedül vagyok, vagy társaságban, csak este van. Pl. néha mikor egyedül vagyok az emeleten alig merek kimenni a mosdóba, és hihetetlen késztetést érzek ahhoz, hogy valamit vigyek magammal amivel veszély esetén védekezhetek.

Ráadásul nem rég volt egy kis családi affér a nagybátyám és köztem, aminek következtében elég durva módszerrel lettem felriasztva az éjjel közepén (mély alvás közben ugye szinte egy másik dimenzióban vagyunk:)), és azóta valahogy nagyon tartok tőle.

Már azt hittem kezdek 'kinőni' ebből a dologból, de mostanában túl gyakran érzem ezt a feszengést, és elkezdtem azon gondolkozni, hogy mit tennék, ha mondjuk zuhanyzás közben valaki be akarna törni az ajtón engem bántani. Vagy, hogy ha egyszer arra kelnék éjjel, hogy az erkély ajtót éppen valaki betöri, stb.

Nem is bírtam ezekkel a gondolatokkal, úgyhogy az éjjeli szekrényre tettem egy jó magas nőt ábrázoló fém szobrocskát, aztán ha valami baj van azzal fejbe ütöm :)


Ez így elég viccesnek és egy cseppet dedósnak hangzik, de tényleg érdekelne a véleményetek!

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. nov. 5. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a sok stressz kicsit megerőltette a tudatodat. Én a helyedben elmennék pszichológushoz. Ők értenek hozzá, hogy kiderítsék ennek az okát. Ez nem olyan dolog, amit szégyellni kell, és mivel - mint mondod - hatással van az életedre, jobb lenne elhagyni ezt a félelmet.
2014. nov. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Igen, egyébként már én is gondoltam pszichológusra, csak nem tudom hogy fogadná a család. Jelenleg nagyszüleimmel élek, de mikor nekik mesélek ilyen dolgokról betudják annak, hogy túl sok horrorfilmet nézek, vagy 'annyira kisgyerek még' .. :)
2014. nov. 5. 22:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

A pszichológus tényleg segíthet. Most az egyetemen van egy kurzusunk pszichológiából, és elég komoly dolgokat tanít nekünk a pszichológus. Nagyon sokat lehet elérni csak azzal, hogy megfelelő dolgokra világít rá, és megtanít meggyőzni a saját tudatodat arról, hogy mi a reális, és mi nem.

2014. nov. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok. Azon is gondolkoztam már, hogy lehet-e az, hogy ez csak egy ilyen kamaszkori furcsaság? (mint pl. a tipikus hangulatingadozás, lobbanékonyság)
2014. nov. 5. 22:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez annak kicsit sok, de nem hinném, hogy vészes. Csak ha egyedül maradsz vele, akkor romolhat. Egyszerűbb most leküzdeni.
2014. nov. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!