Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Másfél hete folyamatosan...

Clemie12 kérdése:

Másfél hete folyamatosan szédülök, rossz a közérzetem, szorongok. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Másfél hete jelentkezett nálam a szédülés. Egyik pillanatról a másikra erősen elszédültem, majd azt az estét végig ágyban szenvedve töltöttem, remegtem, sírtam, nem értettem mi történik velem.


Amit tudni kell rólam, 24 éves lány vagyok. Korábban is éreztem ilyet de hamar elmúlt. Most sajnos szűnni nem akar. Éjjelente is felébredek és pánikszerűen rám tör a félelem, hogy még mindig érzem.

Nehéz leírni az érzést, állandóan jelen van, émelygés szerű, vagy mintha lebegnék.

Terhes nem vagyok. Erős gerinc ferdülésem van kis korom óta.

Szemem erős +-os amióta az eszemet tudom, évek óta kontaktlencsét hordok és azzal jól látok...(mostanában kisebb betűknél homályosabban. Az is lehet hogy romlott a szemem, de az okozná?.) A szédülés a lencsével és nélküle is változatlan. De ahogy nézelődök rosszabb.


Háziorvosnál már jártam, első körben beutalt vérvételre, ideggyógyászatra szorongásos tünetegyüttessel, nyaki gerinc röntgenre, gyógytornára.

Egyelőre csak a vérvétel eredménye lett meg, vérszegénységet állapítottak meg, mire felírt nekem vérképzést segítő vitamint, amit korábban is szedtem, de nem érzem, hogy ettől javulna.


Olvastam, hogy depresszió, pánikbetegség is okozhat ilyet.Tény, hogy a közelmúltban lelkileg a padlóra kerültem több oknál fogva is, de nem tudom, hogyan befolyásolhatná ez a közérzetem, hiszem azóta már úgy nagyjából rendeztem a dolgokat magamban, és a barátaimmal is találkoztam, nevettem, van aki rengeteget törődik velem, nem akartam ágyban fekve szédelegni egész nap, de akkor is jelen van az érzés ha megpróbálom elterelni a figyelmem róla és programot csinálok magamnak.


Nem szeretnék a pszichiátrián kikötni ennyi idősen ha esetleg az eredmények negatívat mutatnának, de a szédülés nem múlna, remélem valaki aki hasonlót élt át tud valami tanácsot adni mi segíthet!


Köszönöm!



2017. jan. 4. 18:16
 1/4 A kérdező kommentje:

Amit kihagytam és esetleg felmerülne:

-Nincs fül gyulladásom,

- A szédülésen kívül semmi más tünetem nincs, nem fáj a fejem, néha hányingerem lesz tőle, de semmi fülcsengés vagy zsibbadás ezeken kívül.

-A vérnyomásom is teljesen rendben van.

-Elég folyadékot iszok.

-Folyamat szedek vasat, multivitaminokat, béres cseppet...


Amit még olvastam:

"A belső fülben okozza egy pici leválás. Elmúlik egy idő után. Ismerősömnek is ez volt a problémája. 3 hétig szédült."

Ezt esetleg hol tudják megállapítani?

2017. jan. 4. 18:36
 2/4 anonim ***** válasza:
Fülészeten, menj el oda is, beutaló nem kell.
2017. jan. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért lenne szégyen ha pszichiáterhez vagy pszichológushoz kerülnél. Tökre igaza van a házidokidnak, tipikus szorongásos tünetegyüttes.
2017. jan. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Rendben, talán nem árthat az sem. Köszi a válaszokat!

Meglátjuk mi lesz, egy jó neurológust is keresni szeretnék mindenképpen.

Már csak a magam nyugtatásáért is szeretném ha ki is vizsgálnának.

Esetleg azt tudtok ajánlani?

2017. jan. 8. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!