Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Extra nehezen kelek korán...

Extra nehezen kelek korán reggel, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ha hétvégén, vagy amikor még nem dolgoztam, 8-kor kell kelni, könnyen felkelek, nem vagyok álmos, kómás. Sőt, ha kialudtam magam, magamtól felébredek, 8-kor.


Hétköznap hatkor kellene kelnem, ha kényelmesen akarok reggelizni, elkészülni, öltözni... De általában visszaalszom, sokadik ébesztőre ébredek. Majd extra álmos vagyok, gyenge, kómás. Ha fel is kelek gyorsan, csak ülök és nézek magam elé. Mintha tele lenne a testem hormonokkal, amik mondják, hogy aludj még. Félig alszom is.


Magamtól válok élénké kb. egy óra alatt.

Kávézás nem gyorsítja.

Hétvégén, kirándulás esetén is így vagyok.

Független attól, hánykor feküdtem, jól aludtam-e.

Pedig inkább pacsirta-típusú vagyok.


SOS, mit lehetne tenni?


2017. jan. 16. 06:37
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Állj rá olyan bioritmusra, hogy időben lefekszel és hétvégén is hatkor kelsz. Vannak, akiknél a bioritmus elcsúszása nagymértékű fáradtságot okoz.
2017. jan. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem lehet, hogy ténylegesen más a bioritmusunk?

Egyébként fél 10-10 környékén fekszem.



Vicces az, hogy valószínűleg a 6-7 körül kelés a gyenge pontom, mert mikor 4-5 körül kellett egyszer-egyszer kelni, az is könnyebben ment.

2017. jan. 16. 07:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Jol irja az elso, hasznos lenne, ha hetvegen is 6-kor kelnel. A leirasod alapjan lehet, hogy pont az ebresztokor szoktal mely alvas ciklusba erni, abbol kinosabb az ebredes, probalj 15-20 perccel korabban, vagy kesobb (mar ha lehet) kelni, kiserletezgess az idoponttal.
2017. jan. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nekem is úgy tűnik, mintha a mély alvási ciklusban lennék, de tök mindegy, háromnegyed hatkor, hatkor, negyed hétkor, mintha ugyanúgy mély alvási ciklus lenne. Az is mindegy, 10-kor feküdtem, fél 11-kor stb - hamar elaludtam v nem.


Ha hétvégén is 6kor kelek, mikor pótlom az alváshiányt? Mert munka, esti felnőttképzés, jogsi mellett nehéz már tízkor aludni, hogy meglegyen az elegedő alvás. Sokszor megvan, de nem mindig.

2017. jan. 16. 10:47
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ha hétvégén is 6kor kelek, mikor pótlom az alváshiányt?"


Ha 10-10:30-kor elalszol, elvileg eleget alszol, feltetelezve, hogy nem zavar ejjel feny vagy zaj. Probalhatsz hetvegen meg 12-13 korul aludni max 1 orat.


Ja es reggelente ne kavezz, azt hagyd delutan 2-3-ra. Hirtelen nem fog eberiteni, energiat fokozni (mar ha esetedben van ilyen hatasa), delutan erdemes, nem reggel amikor frissen ebredtel.


Meg megprobalhatod, hogy reggelente 6-kor amikor csorog az orad, kiugrasz az agybol es tornaszol, alaposan bemelegitesz fejtol labfejig, majd par sorozat guggolas, hasizom meg fekvotamasz, nem kell eroltetni, csak legyen mozgas 15 percen at.

2017. jan. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Napközben nem is kívánok aludni, nem is esik jól és nem is akarok. Korábban fekvés vagy később kelés jobban esik.

Hétköznap átlag 7 óra alvás van meg, sok stressz és rohanás.


Próbáltam hajnalban tornázni, egyszerűen nem megy. Nincs erőm.


Nem kávézom egy ideje, munkában zöld tea, otthon azt se.

2017. jan. 16. 11:32
 7/9 A kérdező kommentje:

A telefonnyomkodás segít, elolvasni pár cikket, kicsit élénkít. Nem mindig van erőm rá... Vagy a hideg, odaállni az ablak elé. Csak félek, hogy 30 esetből egyszer fázom csak meg, akkor is tüdőgyulladással.



Jó, fentiek után is tompa vagyok, de legalább nem alszom félig reggeli közben.

2017. jan. 16. 11:41
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezen nem tudsz segíteni, ne higgy nekik. Más a bioritmusod, ezen nem lehet úgy változtatni, hogy jól is érezd magad. A pacsirtatípusúak miatt szenvedünk, akik szerint 7-8 között kell (?) melót kezdeni (vagy még hamarabb).
2017. jan. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Pedig én is inkább pacsirta vagyok. Ha éjfélkor kell feküdni, az már kínzás. Most is már le tudnék feküdni, csak belekezdtem valamibe.
2017. jan. 16. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!