Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Benne lehet ragadni az alváspa...

Benne lehet ragadni az alvásparalízisben? Illetve miért történik?

Figyelt kérdés
Nekem egy két alkalommal kis koromban volt alvásparalízisem. Pár évig nem volt, most egy éve újra elöjött, és egyre gyakrabban történik. Ráadásul egyre durvább. Elinte ritkábban volt, és csak lebénultam egy két mp-re. Mostanában minimum hetente, és kb. két hete olyan volt, hogy felébredtem az elsöböl, visszaaludtam és újra lebénultam. Azon az éjjel 10-12x volt! Söt, az egyik alkalommal még levegöt se bírtam venni az orromon. Eléggé parázok, ha valaki tudja miért lehet ez, benne lehet-e ragadni ebben az àllapotban, illetve tapasztalt már ilyet az legyen szíves írja meg.

2017. jan. 17. 23:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
En pl. narkolepszias vagyok. Menj el egy neurologushoz, es meseld el neki. Sokminden kivalthatja.
2017. jan. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

próbálj meg megfordulni, lendítsd magad oldalra, kezdd testből vagy karból és pár mozdítás után visszakapod az önkontrollt.


fogd fel poénnak, ijesztő élmény, de legalább addig se unatkozol. kár meg nincs belőle.

2017. jan. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha alvásparalízise van nem tud oldalra fordulni.
2017. jan. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez betegség, orvos kell!

Amúgy már volt a kérdés, olvass vissza.

2017. jan. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
dehogy kell orvos...
2017. jan. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja, persze... biztos csak máktea kell.

Aztán, ha a kérdező bedobja a pacskert, akkor te mosod kezeidet, nem?

2017. jan. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 18. 17:52
 8/11 anonim ***** válasza:

Például előfordulhat olyan helyzet, hogy az agyad vész-ébresztést rendel el (mondjuk eldugult az orrod), fel is ébredsz - de nem tudsz megmozdulni. Na, akkor megfulladhatsz.

Nem tudom, hogy a száj izmai bénítva vannak-e álomban - de adódhat hasonló veszélyes helyzet bármikor, más izommal is. Pl. ha sikerül épp a szádra ráfeküdni.

2017. jan. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne aludj a hátadon, és igyál esetleg nyugtató hatású gyógyteát, mert a stressz is kiválthatja. A rendszeres testmozgés is segít.

Nekem nagyon sok volt, voltak durvábbak is, de nem hiszem, hogy bele lehetne ragadni. Amikor felismered, hogy ez van, próbálj a minél nyugodtabb légzésre koncentrálni, ha azzal nincs gond, akkor megpróbálhatod megmozdítani a kisujjad, és szépen lassan teljesen magadhoz térsz. Jó lenne, ha kitalálnának valamit, amivel biztosan meg lehet előzni, nekem is volt már, hogy éjszaka szinte folyamatosan így ébredtem, többször is, de az egy elég stresszes időszak is volt. A lényeg, hogy próbáld megőrizni a nyugalmad, akkor hamarabb vége.

2017. jan. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szia. Én a szerencsések közé tartozom. Ritkán van és pár másodperc . De lenne egy jó tanácsom , próbálj mozogni , ne törődj bele az állapotba. Én a szememet sem bírom kinyitni közben , de erőt veszek magamon és addig próbálkozom amíg sikerül kinyitni. Tudom , nagyon rossz... Félelem, sőt rettegés fogja el az embert , de vegyél magadon erőt.
2017. jan. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!