Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi bajom lehet? Lehet ez...

Mi bajom lehet? Lehet ez idegi alapom vagy valami komoly?

Figyelt kérdés

Izomrángások vannak az arcom izmaiban. Eleinte csak a szememnél éreztem, erről olvastam, hogy ez lehet Tic, idegi alapon viszont a barátom figyelt fel arra, hogy "remeg" a szám szél, fogalmam sincs, nem is érzem és ha a tükörbe nézek sose látom, de ha hosszan nézzük egymást akkor szinte mindig mondja, hogy látja. Pszichésen nem vagyok teljesen rendben (pánikbetegség, depresszió, komoly szorongás) , olyan dolgok voltak idegi alapon, hogy pl. "húzogattam" a számat, vagy erősebb pislogások, de ezt a "szájremegést" nem tudom hova tenni. Úgy hallottam lehet Parkinson-kór, vagy agydaganat tünete is. És nagyon félek (ráadásul hipochonder is vagyok) Bár nekem a szám széle "mozog" nem az egész remeg és nem is érzek semmi remegést, de a barátom annak látja.

Továbbá, fejfájás, szédülés, remegés, ájulásérzet...ilyenek szoktak lenni, de ez mind csak akkor amikor szorongok, megfigyeltem, hogy nyugodt helyzetben nem jönnek ilyenek. Ami még nagyon megijesztett, hogy néha füstszagot érzek az orromban, de már évek óta előjön néha (nem kintről érzem, hogy belülről jön, a szag nincs jelen), viszont azt olvastam ez is lehet agydaganat tünete, megijedtem, azóta elég sokat koncentrálok erre és szinte mindennap érzem. Már a háziorvoshoz is félek elmenni beutalót kérni, hogy kivizsgáltassam magam, mert tudja, hogy hipochonder vagyok.

20/L


2017. jan. 18. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Más, fontosabb dolog nincs az életedben, amire figyelhetnél? Nem bántásból kérdezem.
2017. jan. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De lenne, csak épp nem arra figyelek, amire kéne, hanem az ilyen bajaimra állandóan. Nem veszem bántásnak az ilyen kérdéseket, maximum észhez térítenek, hogy én vagyok a hülye
2017. jan. 18. 19:01
 3/4 anonim válasza:

Nem vagy hülye..Csak ne ezen gondolkozz mert ez mégjobban rátesz az idegrendszeredre és mégjobban rosszul fogod érezni magad..Próbáld meg elterelni rolla a figyelmed próbálj olyanra koncentrálni ami számodra fontos vagy próbálj olyan személlyel lenni aki leköt és elveszi rolla a figyelmed...

De persze én is csak azt tudom ajánlani menj el orvoshoz!

Jobb ha elöbb kiderül ki hátha lehet segíteni valahogy mintha késöbb és nagyobb bajod lenne!

Én ezt ajánlom nekem is most köldöksérvre utaló jeleim vannak!

Egyből mentem orvoshoz pénteken megyek a sebészetire én is rohadtul félek így 16 éves fejjel de jobb ha elöbb megyek hogy ne legyen komolyabb baj!

2017. jan. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 veterán vas ***** válasza:

Keress valami elfoglaltságot, és próbálj meg csak arra koncentrálni, amit csinálsz.

Teszem azt, nekiállsz havat lapátolni. Ezalatt elmondod a szorzótáblát az 1x1-től a 9x9-ig aztán vissza. Ha olyan intenzitással lapátolsz, hogy negyedóra után szakad rólad a víz, nagyon kicsi a valószínűsége, hogy pislogásoddal vagy szájremegéseddel akarsz majd foglalkozni.

Tudom, ez egy buta, és nagyon szélsőséges példa, de talán érted, hogy miről beszélek.

Lényeg, hogy ne legyen "üresjáratban" az agyad, mert akkor csak önmagaddal és a saját rémképeiddel foglalkozol.

Ki lehet jönni ebből az állapotból, ha Te is akarod, és ha megküzdesz érte.

/nem egyszerű, de megoldható!/

2017. jan. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!