Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Infarktus vagy angina tunete...

Infarktus vagy angina tunete allhat annyibol hogy bal oldalon faj, huzodik a tarkom?

Figyelt kérdés
Ezt a fajdalmat mar maskor is ereztem menstruacio elott foleg.ma nagyon magyas volt hajnalban a vernyomasom 180/100. Vettem be gyogyszert,relaxaltam.erre felkeles utan mist faj a tarkom es hirtelen elkezdett nagyon gyorsan verni a szivem. De a vernyomasom lement 156-ra. Mi lehet a baj? Regen panikbeteg voltam most meg sok a szressz :(
2017. jan. 21. 08:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Mas bajom legszomj,szedules,stb nincs.mostmar szivem se ver gyorsan.ma jott meg mensim ido elott.attol is lehet?
2017. jan. 21. 08:15
 2/6 anonim ***** válasza:
A tarkófájdalom magától az emelkedett vérnyomástól van, nem infarktustól,vagy anginától. Viszont,ha máskor is mértél már magas vérnyomás értékeket,akkor menj el orvoshoz,mert kezelni kell. A 156 is sok!
2017. jan. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha jobban megfigyelem,inkabb a nyakam faj bal oldalt hatul.bizonyos mozdulatokra enyhul vagy fokozodik.gyogyszert szedek betablokkolot meg frontint.de ha menstruacio elott vagyok akkor alig hat a gyogyszer.mas idoszakban viszont segit.
2017. jan. 21. 10:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Az infartus és az anginás fájdalom nem változik nyomkodásra,mozgásra,az állandó. Úgyhogy ez inkább izomfájdalom lesz. Talán elfeküdted a nyakadat. Ha menstruáció környékén felmegy a vérnyomásod,akkor nem elég a Betaloc abban ai időszakban. Ilynkor kéne lennie otthon Tensiomin-nek, vagy Aceomelnek,mit elszopogatsz és 6-8 órára csökkenti a vérnyomást. Egy nap akár 3-4-et is be lehet venni belőle. Kérdezz rá a kezelőorvosodtól!
2017. jan. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sokszor mar 2 hettel mensi elott emelkedni kezd.Tensiomin van.de meg nem mertem bevenni betablokkolo melle.ez egy feher haromszogalaku(negyedelt)tabletta.eztkell elszopogatni?tensiomin.doktorno adta regebben hogy probaljam ki.endokrinologiai vizsgalatra szeretnek menni,de sehogy se sikerul kikonyorogni azt s beutalot.nogyogyasz se mond semmit.
2017. jan. 21. 13:29
 6/6 anonim ***** válasza:
A Tensiomint éppen erre találták ki,úgyhogy ne félj tőle! Ha elszopogatod,kb. 10 perc alatt leviszi a vérnyomást,de nem annyira,hogy attól bajod legyen. Először szopgass el csak 12.5 mg-ot ,ha 25 mg-os a tabletta akkor a felét és ha 10 perc után sem megy le 140 közelébe,akkor a másik felét is. És szopogasd,ha lenyeled nem hat!
2017. jan. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!