Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 180/90-es vérnyomás,73-as...

180/90-es vérnyomás,73-as pulzussal. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés
42 éves nő vagyok.Kb 165 cm magas, 55 kg.Csinált a doktor ekg-t, az rendben van.Ez így nagyon veszélyes?
2017. jan. 23. 21:10
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyébként nem érzek semmi különöset, mikor ilyen magas.Esetleg szorongást, bár az általában mindig van bennem.Meg sokszor puffadok, ha ideges, stresszes vagyok, vagy ha felmegy a vérnyomás.Először azt hittem, a szivem csinálja, dehát az ekg jó.
2017. jan. 23. 21:12
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez NAGYON magas. Nyilván el fognak küldeni kivizsgálásra, és ha nem találnak szervi okot, akkor kapsz rá vérnyomáscsökkentőt. Addig is vegyél egy vérnyomásmérőt, és mérd napont legalább 2-szer, reggel-este, és írd egy naptárba az eredményeket.
2017. jan. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak most már félek kimozdulni is.Van bétablokkolóm, meg kaptam tensiomint is, felírta a doki, az elég szépen lejjebb vitte.De azt nem szedhetem úgy tudom minden nap.Így meg rettegek kimozdulni, hogy valahol infarktust vagy bármi más bajt kapok.Közben dolgoznom is be kell menni, nem jutok el azonnal a laborba, pedig adott a doktornő beutalót.Vajon mennyire sürgős ezt kivizsgálni?
2017. jan. 23. 21:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Rendszeresen mérd a vérnyomásodat, és állíts be a gyógyszereket lassan, türelmesen. Ne félj a mozgástól, a mozgásszegény életmód emeli a vérnyomást.

A bétablokkerrel vigyázz, mert leviheti a pulzusszámot, márpedig a tiéd nem magas.

A Tensiomint folyamatosan szokták szedni, idézek a betegtájékoztatóból:

Magasvérnyomás-betegség:

- Az ajánlott kezdő adag 25-50 mg, napi két részletbe elosztva. A kívánt vérnyomás érték eléréséhez az adag fokozatosan, legalább 2 hetes időszakonként növelhető napi 100 -150 mg-ra, amit napi két részletben célszerű bevenni. A Tensiomin használható önmagában vagy más vérnyomáscsökkentő gyógyszerekkel együtt.

2017. jan. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem cigizel? Az is okozhat magas véenyomást, de állandó stressz is.

Nekem is 180 volt a vérnyomásom amikor 2 hete tartó fejfájásom miatt elmentem orvoshoz, vérnyomáscsökkentő 2 hét alatt rendbehozta, reggel és este kell szednem 1 tablettát, beállt 120-130 közé.

Mozgástól nem félj, lényeges, hogy naponta mozogj 1-2 órát. Vérvételre nyugodtan menj el, ha szeded a felírt gyógyszert, akkor nem lesz semmi baj.

2017. jan. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!