Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hidegben lefagynak a kezeim?

Hidegben lefagynak a kezeim?

Figyelt kérdés

Normális az hogy ha orákat kint vagyok a hidegben és ugy lefagynak a kezeim hogy mozgatni alig birom és alig érzem?

ha meleg helyen vagyok akkor zsibbad és elmulik



2017. jan. 25. 16:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen normális ugyszokták mondani hogy beleüt a hideg.

Amúgy nincs kesztyűd?

2017. jan. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

jo mert nagyon bepánikoltam és elkezdtem remegni azt hittem roszul fogok lenni vagy valami azért ittam (sajnos hideg volt az üditö) és utána még hidegebnek éreztem magam?

és az is normális ha a melegbe hazatérek akkor piros az arcom?

2017. jan. 25. 16:22
 3/11 holnaptegnapja ***** válasza:
57%

Normális.


( először a kesztyű jutott eszembe )


De eszembe jutott, hogy volt, hogy kesztyűben is jégcsap volt a kezem.


Végül az jutott az eszembe, hogy én hogyan oldottam meg máskor a leg egszerűbben.


1, ha, tudtam előre reggel, hogy aznap sokat leszek a szabadban, kalóriásabb reggeli és ebédet ettem.

Igazi parasztos villás reggelit. Szalonna, vagy kolbász, vagy zsíros kenyér esetleg forró teával.

Ez mindig bevált.

2, ha, kint vagy a szabadban és van tiszta hó, markolj meg egy kupacot (először rossz érzés) és alaposan dörzsöld össze a kezedben.

Tarts egy kis szünetet és ismételd meg.

Majd töröld szárazra és vágd zsebre. Meg fogsz lepődni az eredményen.

3, vagy, fuss egy pár száz métert kicsit erőteljesebben.

(beindítja a fűtést a vérkeringésed mind három esetben)

2017. jan. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen, az is normális.

Amúgy nagy hidegben nekem még kesztyűben is fáznak az ujjaim ha sokat vagyok a szabadban. Miért nem veszel kesztyűt?

2017. jan. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
mert szorolapozok és kesztyübe nem megy
2017. jan. 25. 16:36
 6/11 A kérdező kommentje:

1 polo

1 vékony pulover

1 kabár

2 melegitö nadrág

és bakancs volt rajtam

2017. jan. 25. 16:37
 7/11 A kérdező kommentje:

megijedtem hogy hipotermia engem is utolért :( mert ahogy megijedtem ugy nem éreztem tul jol se magam föleg hogy gyenge volt a kezem is

többször is volt ilyen de ha jobban felöltózök és ha sálat is veszek fel akkor nincs probléma

reggelizni nem sokat ettem csak 2 joghurtot ette és mostanában 1L-nél keveset iszok megint :/ nem tudok sokat meginni

2017. jan. 25. 16:39
 8/11 A kérdező kommentje:
egyébként gyakran szoktam idegeskedni
2017. jan. 25. 16:41
 9/11 holnaptegnapja ***** válasza:

Ilyen időben 2 hideg joghurt az olyan mint ha semmit nem ettél volna.

Van egyáltalán komoly étkezési lehetőséged?

Mert így elmenni otthonról szórólapozni, hogy 2 joghurt van benned, az vagy felelőtlenség, - vagy nincs rendes kajára pénzed?


Muszáj nagyobb kalória mennyiséget elfogyasztanod, mert az fog BELÜLRŐL felfűteni.


Ilyen kinti tevékenységhez -10 fokokban, az sem sokat ér, ha jól vagy öltözve. A kabát azt a hőt tárolja, amit a szervezeted beletermel a kabátba.

Ha nincs benned szufla, a kabátban sem lesz.


Enni kell és enni - de nem joghurtot, hanem komolyabbat. Legközelebb próbáld meg, ... meglátod, hogy nem fogsz panaszkodni.

2017. jan. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
meg egy kiflit is ettem hozzá azt kihagytam
2017. jan. 25. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!