Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Sokan vannak még olyanok,...

Sokan vannak még olyanok, akik este 1-2 előtt nem tudnak lefeküdni, és ha tehetik, délben se kelnek fel? És ti mit dolgoztok? Ha normál munkarendben dolgoznék és 8-9-re járnék, meg tudnám szokni?

Figyelt kérdés

Most 12-18-ig dolgozom, utoljára gimiben keltem rendszeresen korán, de akkor még otthon laktam, nyüzsgés volt reggel, úgy könnyebb volt.

22/L


2017. jan. 31. 00:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, kettőkor fekszem le, 10-kor kelek, de én nyugger vagyok, megtehetem.
2017. jan. 31. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Előttem sajnos még áll jó pár munkával töltött év, ezért kérdezem, hogy van-e remény :D
2017. jan. 31. 01:47
 3/10 anonim ***** válasza:
#1 lebuktál a nyugdíjasok nem nevezik magukat nyuggernek xD
2017. jan. 31. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én a másik véglet vagyok, és igazából csak azért kattintottam, mert nem akartam elhinni, hogy a hajnali 2-t valaki este(!!!) kettőnek írja :D


Egyébként valamennyire lehet alkalmazkodni, pl. én 4-5 körül kelek automatikusan, este nyolckor fekszem, de tudok alkalmazkodni a 8-9-es munkakezdéshez. Ezzel az a problémám, hogy én délig vagyok használható, utána már nem vagyok túl effektív. De ha picit húzom a lefekvést, akkor tudom tolni az ébredést mondjuk 6-ig, és ilyenkor jobban bírom. De arra készülj fel, hogy nem lesz kellemes az átállás, és a bőrödből kibújni nagyon nem tudsz, tehát nem fog jólesni mondjuk neked a 6 órási kelés.

2017. jan. 31. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Át lehet állni, a bioritmusod megszokja. Én egyetem alatt éjfél-1 körül feküdtem 8-9 körül keltem de mióta meló van átálltam a 10kor fekvés 6kor kelés metódusra.
2017. jan. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#3-as, én egy olyan nyugger vagyok, aki magát nyuggernek nevezi. Szoktam ennél cifrább kifejezéseket is használni magamra.


Egyébként érdekes, hogy 40 éven keresztül keltem 6-kor, meg 5-kor, annyira megszoktam, hogy hétvégén is maximum 7-ig tudtam csak aludni, de amikor nyugdíjba mentem, szinte két hónap alatt beálltam erre a 2-től 10-ig alvásra.

2017. jan. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Megszokni és megszeretni az 2 külön dolog.

8 előtt felkelni nem normális dolog, ez viszont biztos. Nem a disznókat etetni járunk már, meg kapálni a földekre, leszokhatnának már erről.

2017. jan. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7 Értem én, hogy bagoly-terror van és az indexen publikáló baglyok kéthavonta lehozzák, hogy valójában délben kéne kezdeni a munkát, mert az mindenkinek milyen jó, de nagyon sokan képesek és _szeretnek_ korán kelni, mert a délutánt már a pihenésre szánják. Világ életemben hajnalban keltem tanulni, és a munka is akkor megy a legjobban. Nem vagyok egyedül ezzel, kreatív és nagy tudást igénylő szakmában dolgozom, ahol kb. az emberek harmada így él. A másik két harmad pedig bagoly vagy "normális".


Életemben nem aludtam nyolcig, maximum ha lázas beteg voltam.

2017. febr. 1. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as

Az lehet, csak ezzel az a baj, hogy a pacsirták mondják meg mégis, hogy mikor kell kezdeni. Nem utolsó sorban azért is, mert az összes főnök pacsirtatípusú. Na ez a baj.

Pihenni meg nem délután kéne, hanem a nap kezdése előtt annyit, hogy az esti lefekvésig már ne kelljen. (vagyis reggel sokáig)

2017. febr. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vajon miért a pacsirtákból lesz a főnök? ;-)


Egyébként sajnos nem a pacsirtákhoz igazodnak nálunk, hanem a "normálisakhoz", mert mi is később jövünk egy kicsivel, pedig szívem szerint hat-hétkor legkésőbb kezdeném a munkát. Ehelyett nálunk pont a pár bagoly hekkeli a rendszert, és általában hozzájuk igazodik a munka. Hiába pörgök 7-kor, ha ő 8 után esik be, és kilencig még a csipát törölgeti a kávé felett és alkalmatlan bármire. Ellenben én legyek benn este 6-7-ig, dolgozzak és vágjak jópofát ehhez, mert ő nem bírt felkelni... holott én is tolom a saját bioritmusomat egy kompromisszumos megoldáshoz. A reggel 8-as kezdés pedig egy kompromisszum, amihez mindenki alkalmazkodik egy kicsit. Legalábbis kéne.

2017. febr. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!