Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez baj lehet? A szisztolés és...

Ez baj lehet? A szisztolés és a diasztolés értékem között nagy az eltérés

Figyelt kérdés

Legutóbb 75 volt, de az elött volt 82(142/60) is, azt mondjak hogy 40 es 50 kozott kellene lennie..

18F aktivan sportolok, nem cigizem es nem vagyok tulsulyos sem..



2017. febr. 1. 19:14
 1/9 anonim válasza:
Szia nem kell aggódnod. Ha van otthon vérnyomásmérőd, akkor fogj egy füzetet és miután reggel felkeltél mérd meg, majd miután haza érsz délután és este, akkor is mérd meg a vérnyomásod. Az értékekeket, pedig jegyeid fel a füzetbe 2 héten keresztül. Amennyiben túl nagy lesz az eltérés ( 80 + pl. egymás után 3-4 napig annyi) , akkor ajánlom, hogy egy kardiológust mindenképpen keress fel.
2017. febr. 3. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, így fogok tenni :)
2017. febr. 5. 10:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Talán egy kicsit sűrű a véred, emiatt nagyobb a szisztolés érték, amikor a szív kinyomja a vért. Amikor a szív pihen, a diasztolé alatt, akkor jó az érték. Elég folyadékot iszol? ( Ilyen korban a másik, szisztolés értéket emelő hatás, az érfal rugalmatlansága még nem valószínű. )
2018. júl. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ, a kérdés még mindig aktuális! már 20éves múltam, többi dolog maradt ugyanúgy, napi 5-6liter víz stabilan
2018. júl. 31. 21:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az 5-6 liter folyadékon megütköztem, 2-3 liter a szokásos, lehet, hogy nálad éppen a sok folyadék a gond? Csak nekem a logika azt diktálná, hogy akkor a diasztolés értéknek is magasnak kellene lennie. Ezek szeint a veséd jó, kiválasztja a sok folyadékot. Ha nem sűrű a véred, akkor marad a merev, rugalmatlan érfal. Nekem egyetlen szer vitte le a szisztolést jelentősen, az aliexpress.com-on kapható Hurbolism gyártmányú Secret Formulák közül a potenciafokozó, 50 mg-os zacsek, díszdoboz nélkül. Van kisebb zacsek is. De 20 évesen korainak érzem. Fokhagymára hogy reagál?
2018. aug. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt olvastam, hogy a sok víz ivása túlterhelheti a vesét! 2-3 liter elegendő.
2018. aug. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hol olvastad?
2018. okt. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Beírtam a Googléba, hogy "túl sok víz ivása". A vesét túlterheli, lecsökkenti a natriumszintet, stb.
2019. jan. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Érdekelne, hogy mi lett a megoldás. ( A sok víz esetleg az érfal rugalmasságáért felelős magnéziumot is kimosta?)
2019. aug. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!