Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy lehet ekkora különbség a...

Hogy lehet ekkora különbség a a lázmérőn mutatott értékekben?

Figyelt kérdés

Felnőtt 30+ korosztály vagyok.


Digitális lázmérőt használok.

Hónaljban 38,7-t mutat, szájban pedig 36,6-t.


Valószínű, hogy lázas vagyok, mert kiráz a hideg, fázom, közben izzadok, stb., mint amikor lázas valaki.


2017. febr. 4. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
A szájban nagyobb a hőveszteség és ezért kevesebb. De ezt hónaljban szokták mérni, tudomásom szerint.
2017. febr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első, rosszul tudod. Mindegy, hogy hol mérik, de szájban fél fokkal magasabb a hőmérséklet.


Kérdező, a digit. lázmérő egy nagy sz.r sajnos. Ami nekem van, az is összevissza mér, ráadásul amikor "jól" mér, fél fokkal kevesebbet mutat, mint a régi higanyos.

Nem tudsz a szomszédtól kölcsönkérni egy használhatót?

2017. febr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos a szomszéd szokott tőlem kérni lázmérőt, gyógyszert is, amikor neki kell...


Higanyos mérőt már sehol nem kapunk. Pedig az volt az igazi.

2017. febr. 4. 20:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden hőmérőnek meg van adva, hol kell vele mérni

A pár száz forintos digitálisok általában végbélbe valók.


Ha lázasnak érzed magad vegyél be lázcsillapítót

2017. febr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van olyan lázmérő, amelyikben nem higany van, de nem digitális. Kicsit drágább, mint a digitális, de megéri megvenni.
2017. febr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!