Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A kinti és benti levegő...

A kinti és benti levegő közötti különbség csupán 6-8 fok különbséggel egészséges? Ez hogy értendő klímánál?

Figyelt kérdés
Ha 40 fok van odakint akkor én 32-34 fokra állítsam a klímámat? Ennek mi értelme? Mindig 25 vagy 26 fokon van.

2015. júl. 21. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, úgy lenne egészséges, mert a szívet nagyon megterheli, ha hűvösről a forróba kilépsz.
2015. júl. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mert ha 40 fokról bemész hirtelen egy sokkal hűvösebb helyre lehet megfázol...

Amúgy a kinti 40 árnyékban 34-37.

Emelett ha egész nap a szobában vagy akkor megfelelő akár egy hűvösebb is.

34-8= 26 szóval teljesen jó..

2015. júl. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
5 fok különbség a javasolt.
2015. júl. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálam bioklíma van , kútvízzel locsolom a járdát bő óránként , este 9 után kitárok mindent és így hagyom 7 ig . Árnyékos oldalon 10 -ig klassz hűs jön be . Lakótelepen ez szinte megvalósíthatatlan .Az esők idején is ezt tettem , lement 24-ről 19-re . Most 24,4 c fok van bent . Remélem lehűl ma este és nem lesz felhős az ég.
2015. júl. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
En siman 22 fokon nyomatom a klimat kozepes ventillator fokozaton :) Poloban es trikoban vagyok itthon, de en igy szeretem :)
2015. júl. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

Ez egy hülyeség. Szeretnek ilyen hangzatos szabályokat bedobni, csak amikor kitalálták 20-30 éve, arra nem gondoltak, hogy 35 foknál is lehet melegebb és akkor már nem klappol. Semmi értelme bent 31-32 fokban üldögelni adott esetben 8 órát csak azért, mert jaj mi lesz akkor ha majd egyszer kimegyek vagy be kell jönnöm.

Azt az urbanlegendset is hagyjuk, hogy a hidegtől lehet megfázni. A megfázást vírusok okozzák, kisebb részben pedig baktériumok.

Továbbá árnyék (itt most nem az erdő közepére gondolok nyilván) és nem árnyék között a levegő hőmérsékletében nincs ekkora különbség egyáltalán, a Nap sugárzása miatt tűnik 5-10 fokkal többnek (a hőmérőnek is, bemelegszik az üveg). Ez rögtön kiderül, amikor elbújik a Nap, gyakorlatilag ugyanazt érezzük azonnal, mint árnyékban, márpedig 2 mp alatt nem fog 7 fokot hűlni ott.

2015. júl. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmi értelme azért beszereltetni a klímát, hogy 30 fokon tartsa a lakást, amikor kint 36 van. Szeretik mumusként beállítani a légkondicionálót, én a lelkemet eladnám érte.
2015. júl. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A klíma az emeleten van, ha ki is megyek az udvarra, miután visszajöttem nem egyből a klímával fűtött helyiségbe lépek, szóval meg van az átmenet. Köszönöm szépen a válaszokat! Jó hűsölést!
2015. júl. 22. 19:09
 9/9 anonim ***** válasza:

ez teljes ostobasag. ha kint 40 fok van es 8 fokkal lehutod a lakasodat akkor 32 fok lesz. ennek mi ertelme van.

en olyan orszagban elek ahol gyakran nyaron kozel van az 50 fokhoz a homerseklet. az atlagos amit javasolnak 25 fok de pl a plazakban orvosi rendelokben korhazakban nincs tobb 22 foknal sehol sem.

en a lakasban 22 -23 fok az amit kellemesnek tartok.

2015. aug. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!