Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Most akkor nekem mégis mi a...

Most akkor nekem mégis mi a bajom? (Normális válaszokat várok)

Figyelt kérdés
Kezdem az elejéről. Én tavalyelőtt nyáron találtam egy Metal zenét. Már a dalszövege durván megváltoztatott. Ezelőtt gyűlöltem ezt a műfajt, ma már imádom. Később elkezdődött a suli. Valami oknál fogva gyűlöltem mindenkit, mindent, nem ettem semmit, dühös és szomorú voltam egyszerre. Őszi szünetben ennek többsége már nem volt igaz, de attól még utáltam az embereket. Télen meg lettem vádolva azzal, hogy firkáltam a padot (persze baszottul nem én voltam), de mindenki úgy nézett rám, mint egy gyilkosra. Rosszul lettem. Persze az volt, hogy nem akarsz a tanárral összefutni (mármint aki megvádolt). Amúgy pont mikulásbuli volt aznap. Nem mertem elmenni, rohadtul remegtem, és úgy vert a szívem, mint a rohadt élet (ami mostmár mindennapos). Egy kis idő elteltével azon kapim magam, hogy rohadásig fáj a fejem és olyan vagyok mint egy Parkinson-kóros. Szedtem a gyógyszert a fejemre, hasztalanul. Ma már, ha belépek az iskolakapun, csak úgy kalapál a szívem, órán ugyanez van amikor jelentkezek, akkor még be is könnyezek. És sokszor nem tudok gondolkodni meg aludni sem. A napokban írtam egy Youtube video alá egy kommentet, a videos kérte a véleményem kifejtését. Egy pár percet várnom kellett, hogy írni tudjak a kezem miatt. Bár még akkor is remegett mikor írtam. Nah, mindegy. Szóval az lenne a kérdésem hozzátok, hogy mi lehet a bajom? Ez a kis történet azért volt, hogy mi vezetett ide engem.

2017. febr. 7. 21:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Feltételezem kamaszkorban vagy, ez a hormonális és egyéb változások miatt hangulati labilitással is jár. Ebben a korban mindenki keresi a helyét, próbálgatják a stílusokat, hogy hova tartoznak, én úgy látom, ez a metálos- mindenkitgyűlölök rész főleg emiatt lehet. Gondolom ezt mások is látták rajtad, hogy "gyűlölöd őket" és látszólag ok nélkül vagy dühös, ilyenkor könnyen válik kinézetté, bűnbakká az ember. A tüneteid tipikusan szorongásra utalnak (a fejfájás is), mintha erős szorongást élnél meg mások előtt, különösen a suliban, ahol elég negatívan állnak hozzád most. Az írásodból úgy jön le, hogy ez csak akkor jön elő, mikor nyilvánosságnak vagy kitéve illetve szerepelned kell, ez a szociális fóbiánál jellemző. De én csak ennyiből tudok kiindulni, amit leírtál, azt nem tudom, vannak-e más dolgok is a háttérben, pl. családi történések. Ha van rá lehetőséged, nem ártana felkeresni egy iskolapszichológust :)
2017. febr. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én megfogadnám az iskolapszichológus tanácsodat, csak az iskolának olyan "pszichológusa" van, aki nem tud semmit, sík hülye és csak lézeng az iskolában. A családihátterem nem rossz. Csak mióta ez a suliban elkezdődött, kevesebbet beszélek velük. Amúgy tényleg főként emberek előtt, de gyakori hogy csak eszembe jut például, hogy "...-tal leszek hetes". Általában akkor is megjelennek ezek a jelenségek. Egyszer beteg voltam, és mondtam a doktornőnek a gyakori fejfáját. Megmérte a vérnyomásomat, és alacsony volt. Mondta hogy kávét, kólát, bármilyen koffeines valamit igyak. Haverom azzal viccelődött, hogy ezek nem kellenek nekem. Csak be kell lépjek az iskolába, akkor már magas lesz. Egyszer meg biológia órán mértünk vérnyomást. (Úgy volt ez hogy mindenki bámult) Nah akkor nagyon durva mód vert a szívem. Utána azért lett gyorsabb, mert sokan nézték hogy milyen gyors, érted. Amúgy köszönöm a tanácsodat. Ha lesz lehetőségem, elmegyek pszichológushoz.
2017. febr. 18. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!