Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudok aludni ilyen...

Miért nem tudok aludni ilyen gyakran?

Figyelt kérdés

Elég gyakran merül fel ez a dolog és kezdem problémaként megélni. Ami történik: Éjjelente felébredek, éjfél után. Hosszú évek óta minden este 9-10 között fekszek aludni, ekkor már álmos vagyok. Hamar el is alszom. Aztán kb. 2-3 óra alvás után felébredek és onnan vége...Most pl. 00:46 volt és azóta fennt vagyok. Felébredek és már akkor tudom, hogy onnan vége az alvásnak, mert ahogy kinyitom szemem egyből érzem, hogy totál nem vagyok álmos. Ez mindig tart olyan hajnali 4ig, addig képtelen vagyok visszaaludni. Próbáltam már sokszor, de nem megy. Aztán újra elalmosodok, ahogy irtam, hajnali 4 körül, és sikerul visszaaludnom kb. 2 órára. Az időpontokat megfigyeltem, mindig igy van, hogy éjjel kb. 3-4 órát ébren vagyok éjfél utantol hajnali 4ig. Sajnos pontosan nem emlékszem mikor kezdődött ez, talán fél éve. Eleinte nem zavart, neteztem, olvastam, hát poén volt, hogy nem csak a nappal van, éjjel sem alszom, több időm van stb. De ez egyre gyakrabban jelenkezik, volt, hogy 2 hétig aludtam rendesen (ez nálam azt jelenti h este 9-10től olyan 5-6ig, sosem voltam későn ébredős), aztán van hogy heti 2szer is ez van.

Szerintetek mitől van ez?És mivel térhetnék vissza a normál kerékvágásba?Mert mostmár zavar, hogy ilyen ejszakaim vannak.

28 éves vagyok es lány.


2017. febr. 9. 03:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is szokj le a koffeinről! Energiaital, kóla, kávé.
2017. febr. 9. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Se energiaitalt, se kólát nem iszom soha. Kávét...hát reggeli után szoktam inni egy jacobsot, délelőtt 9 óra körül. Ami egy 2in1 lötty. Ezt nem mondanám nagy kavezasnak es oke, hogy van benne koffein, de nem hinnem hogy 12 óra elteltével emiatt ne tudnék aludni. Másrészt 10 éve iszom es előtte nem volt ilyen problémám régen. Plusz tegnap nem is ittam, és mégsem aludtam.
2017. febr. 9. 06:33
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Azt, hogy mitől lehet, nem nagyon tudom, de persze lehet stresszelés, vagy bármi, viszont nem tudom bármilyen nyugtatót próbáltál-e, de ha nem, akkor én ezt ajánlanám:

[link]

Készülj fel rá, hogy büdös, de hatásos! :D

2017. febr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!