Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha valaki nagyon stresszes...

Ha valaki nagyon stresszes életszakaszban van, akkor normális, ha időnként kiugrik a vérnyomás, de nyugalomban visszaáll a helyes mértékbe?

Figyelt kérdés
Pontosabban 27 éves nő vagyok, és jelenleg kb 1 éve krízisben van az életem. Nagyon nagy poklot járok be stresszügyileg. Mostanában kezdem látni a kiutat, de ez nagyon megvisel. Legtöbbször a vérnyomásom 120/86, 115/90, 95.... Szóval a diasztolés értékem emelkedett. Volt, hogy mértem már 133/100-at is. Jellemzően nem vagyok nyugodt mérés közben sem, mert már parázok, hogy magas lesz, meg alapból is ki vagyok idegileg. Ha tényleg nyugodt vagyok, vagy mérés előtt fekszem egy 2-3 percet, akkor tudok normálisat mérni, pl 115/74-et mértem ma úgy, hogy nyugi volt. A pulzusom szerintem normál. Van hogy csak 68, 75, 80, néha 90, de alapból szerintem csak akkor zakatol amikor oka van rá. Pl sietek, vagy ideges vagyok. Menjek el orvoshoz ezzel, hogy az alsó értékem gyakran emelkedett, vagy még ne?
2017. febr. 17. 13:15
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!