Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek miért nem tudok...

Szerintetek miért nem tudok aludni? Stressz az oka?

Figyelt kérdés
Kb. egy hete,hogy nem tudom magam rendesen kialudni. Átlag 4-5 órákat alszok esténként,napközben meg rossz a közérzetem a kialvatlanság miatt. Általában 22-24 óra között fekszek le,de 5 óra múlva spontán felkelek,nem azért,mert rémálmaim vannak,vagy vécéznem kell,csak felnyitom a szemem és nem tudok visszaaludni. Leginkább a stresszre gyanakszom,mert sokszor rossz gondolatokkal,szomorúan fekszek le,ami a napomat is végigkíséri. Nem tudom mit kéne tennem. Menjek orvoshoz? Felír valamilyen altatót?

2017. febr. 22. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Én már szeptember óta szörnyű alvó vagyok, de valaki több éve is akár. Igen, lehet a stressztől. De egy hét után még nem kell megijedni szerintem, hiszen azért valamennyit alszol, én pl már örülök ha hat órát alszom. De ha ennyire zavar se kell egyből altatóhoz nyúlni, ott a citromfű tea, vagy valeriana kapszula.
2017. febr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mozogsz eleget? Iszol eleget?
2017. febr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én már szeptember óta szörnyű alvó vagyok, de valaki több éve is akár. Igen, lehet a stressztől. De egy hét után még nem kell megijedni szerintem, hiszen azért valamennyit alszol, én pl már örülök ha hat órát alszom. De ha ennyire zavar se kell egyből altatóhoz nyúlni, ott a citromfű tea, vagy valeriana kapszula.


De engem azért zavar már egy hét után,mert mindig jó alvó voltam,már régóta vannak lelki problémáim,de még sose ment rá az alvásigényemre. És most egyre rosszabb,mert az alvászavarom előtt is életunt voltam,most meg pláne.



Mozogsz eleget? Iszol eleget?


Sportolni nem szoktam,annyit mozgok,amennyit a munkám megkövetel. Viszont sok folyadékot iszok,főleg vizet és rostos levet.

2017. febr. 22. 16:33
 4/4 anonim válasza:

Nyugtalanságtól lehet, főleg ha van még valami "elintézni való" is ami foglalkoztat.


Körzeti dokival beszélj mindenképp. Én nehezen tudtam elaludni és kb. ugyanazt okozta mint amiket leírtál. Altató az segített, de figyelni kell, mert ha beveszed biztosítani kell a minimum 8 óra alvásidőt.

2017. febr. 26. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!